Došlo na slová ruskej brankárskej jednotky: To bola iná kvalita ako Slováci!

Ruský gólman Andrej Vasilevski
Ruský gólman Andrej Vasilevski

PARÍŽ - Ruský favorit majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji si prehrou 3:5 v utorňajšom záverečnom zápase základnej skupiny s USA v Kolíne nad Rýnom narobil viac problémov, ako čakal. Druhé miesto v skupine v kombinácii s postupom domáceho Nemecka im pripravilo neželanú cestu do Paríža na štvrtkové štvrťfinále s Českom.

Podľa hokej.cz sa ruská výprava pokúsila ešte na večernom direktoriáte turnaja dosiahnuť zmenu pravidiel, ale nemala šancu na úspech. Akoby tušila, že s vlakovou prepravou do francúzskej metropoly môžu nastať komplikácie. Plánovaný odchod vlaku sa pre poruchu na súprave posunul o niečo vyše hodinu a hráči si čas krátili prechádzkou po kolínskej stanici. Viceprezident zväzu Roman Rotenberg však podľa webu championat.com hlásil, že tím Olega Znaroka sa nenechal situáciou znervózniť.

Všetky peripetie si mohli Rusi ušetriť, keby brali vážne varovanie brankára Andrej Vasilevského: "Na našej hre proti USA som postrehol rovnaké veci ako v zápase so Slovákmi. Hlúpe vylúčenia sme v prvej tretine ešte ustáli dobrou obranou, ale potom sa prejavila sila amerického tímu. To je iná kvalita ako Slováci alebo Dáni. Pri všetkej úcte bolo našou povinnosťou ich zdolať. Naše mužstvo patrí do vyššej triedy. Troma čistými kontami sme sa trochu nechali uspať a Američania to využili. Nedovolili nám kontrolovať puk, dostali sme hlúpe góly a s nimi poriadnu lekciu. Nesmieme však dovoliť, aby nás vyviedla z miery," povedal gólman Tampy Bay podľa oficiálneho webu šampionátu.


Tagy: Rusko Slovensko Majstrovstvá sveta v hokeji Andrej Vasilevský

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA