Američani budú v súboji s Fínskom favoritmi: Severania vedia prekvapiť

Fínsky hráč Jani Lajunen (vľavo) oslavuje so spoluhráčmi Oskarom Osalom (vpravo) a Topim Jaakolom (vpredu) úvodný gól
Fínsky hráč Jani Lajunen (vľavo) oslavuje so spoluhráčmi Oskarom Osalom (vpravo) a Topim Jaakolom (vpredu) úvodný gól

KOLÍN NAD RÝNOM - Výber Spojených štátov amerických nevstúpil do turnaja oslnivo, prehra 1:2 s Nemeckom bola veľkým prekvapením. Odvtedy sa však hokejisti spoza mora prebrali a kolínsku A-skupinu napokon s 18 bodmi vyhrali, keď sa im v závere podarilo uštedriť prvú prehru na šampionáte silnému Rusku (5:3). Proti Fínom budú určite favoritmi. Obhajcovia striebra totiž v Nemecku nemajú fazónu z vlaňajšieho šampionátu v Rusku.

"Každý zápas je ťažký, počas minulého týždňa sme sa utvrdili v tom, že ak hráme ako jedno mužstvo, tak sme veľmi zdatným súperom pre každého," povedal útočník Anders Lee pre iihf.com.

Fínski hokejisti majú v základnej B-skupine za sebou rozpačité výkony. S Českom viedli už 3:0, no napokon "padli" po nájazdoch 3:4. Tam sa však zbytočné bodové straty Suomi nekončia. Prekvapivo podľahli domácim Francúzom 1:5 a body stratili aj so Švajčiarmi a Nórmi, ktorých zdolali až v predĺžení. Napriek tomu však proti USA nebudú bez šance, Fíni totiž vedia prekvapiť aj v pozitívnom smere. "Myslím si, že Američania sú veľmi rýchli. Hrajú severoamerickým štýlom, takže si musíme dávať pozor na puk. Dokážu ho veľmi jednoducho získať a utvoriť si dobrú príležitosť. Budeme musieť hrať defenzívne a dúfať, že nám súper poskytne nejaké šance," povedal fínsky útočník Valtteri Filppula pre oficiálny web MS 2017.


Tagy: USA Fínsko Majstrovstvá sveta v hokeji

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA