VIDEO Juventus opäť triumfoval v Talianskom pohári: Treble je na dosah!

Radosť hráčov JuventusuRadosť hráčov Juventusu Zdroj: TASR

RÍM - Futbalisti Juventusu Turín získali v stredu rekordný dvanástykrát v histórii Taliansky pohár. Vo finále Coppa Italia na rímskom Olympijskom štadióne zvíťazili nad Laziom Rím 2:0. Zverenci trénera Massimiliana Allegriho obhájili v pohári minuloročný triumf a stále živia nádej na zisk prestížneho treble.

V Serii A ako obhajca mieri "Juve" za ziskom rekordného 33. talianskeho titulu, ak vyhrá doma v nedeľu 21. mája s Crotone, má ho vo vrecku. Posledný súboj v lige má "Juve" na programe v nedeľu 28. mája v Bologni a potom ho už v sobotu 3. júna čaká finále Ligy majstrov 2016/2017 proti Realu Madrid v Cardiffe.

V stredu "stará dáma" išla do vedenia už v 12. minúte, keď sa presadil vo výbornej forme hrajúci Brazílčan Dani Alves strelou z vnútra šestnástky. V 24. minúte hlavičkou po rohu zvýšil na 2:0 obranca Leonardo Bonucci, skóre sa už v ďalšom priebehu súboja nezmenilo.