VIDEO Česi cestujú domov: Proti silnému Rusku sa im nepodarilo streliť gól

Sergej Andronov (vpravo) z Ruska a Vladimír Sobotka z Českej republikySergej Andronov (vpravo) z Ruska a Vladimír Sobotka z Českej republiky Zdroj: TASR

PARÍŽ - Ruská hokejová reprezentácia si štvrtýkrát za sebou zahrá v semifinále majstrovstiev sveta. Na svetovom šampionáte v Nemecku a Francúzsku si zverenci trénera Olega Znaroka poradili v štvrtkovom parížskom štvrťfinále s výberom Česka 3:0 a v sobotu ich v boji o prienik do finále čaká v Kolíne nad Rýnom duel proti víťazovi večerného zápasu Kanada - Nemecko. Rusi brali medailu na ostatných troch MS, Česi sa druhýkrát za sebou nedostali cez štvrťfinále.

Českí hokejisti začali dobre a Rusi mali čo robiť, aby hneď v úvode neinkasovali. Obe mužstvá najprv nevyužili presilovky, už v rovnovážnom stave v 9. min otvorila skóre duelu "zborná" - Dmitrij Orlov obišiel Vladimíra Sobotku aj ležiaceho Radka Gudasa a krížnou strelou prekonal Pavla Francouza. V 14. min zverenci trénera Olega Znaroka pretavili na druhý presný zásah početnú výhodu, po akcii Jevgenija Kuznecova sa tvrdou strelou pod hornú žŕdku zapísal do streleckej listiny Nikita Kučerov. Česi v úvodnej tretine nevyužili hneď tri presilovky. V druhej časti bolo gólových šancí podstatne menej, Rusi si strážili náskok a hrozili najmä z brejkov. V tretej tretine mali ruskí reprezentanti výrazný tlak, ktorý v 54. min korunoval gólom na 3:0 Artemij Panarin.

Viac o téme: Rusko Česko Majstrovstvá sveta v hokeji