Húževnatí Nemci bojovali až do konca: Kanada sa na semifinále poriadne nadrela

Kanadský hráč Colton ParaykoKanadský hráč Colton Parayko Zdroj: TASR

KOLÍN NAD RÝNOM - Hokejisti Kanady stále majú šancu na zlatý hetrik z majstrovstiev sveta. Obhajcovia prvenstiev z predchádzajúcich dvoch šampionátov sa na MS 2017 prebojovali už do semifinále, vo štvrtkovom štvrťfinále vyradili v Kolíne nad Rýnom Nemcov tesným triumfom 2:1. Zverencom trénera Marca Sturma sa nepodarilo zopakovať úspech z domácich MS 2010, keď sa kvalifikovali medzi elitné kvarteto a napokon obsadili 4. pozíciu. O prienik do finále budú Kanaďania bojovať v sobotu 20. mája s Rusmi.

Kanada hrala počas celého stretnutia mimoriadne trpezlivo a dočkala hneď v prvej presilovke - Ryan O'Reilly zadovkou spoza bránky našiel Marka Scheifeleho a ten z prvej prestrelil Philippa Grubauera. V druhej časti si zámorský tím starostlivo strážil náskok a súpera prakticky do ničoho nepustil, zverenci Jona Coopera si pritom vytvorili mnoho príležitostí. V 36. min arbitri neuznali Kanaďanom gól, ale o tri minúty neskôr využil dôraz pred bránkou Jeff Skinner a jeho druhý pokus skončil za Philippom Grubauerom. Nemci mali v druhej tretine iba jeden strelecký pokus do priestoru súperovej bránky a to až v záverečnej minúte. Kanada mala prevahu aj v tretej dvadsaťminútovke, no húževnatí Nemci v 54. min skorigovali gólom Yannica Seidenberga z úniku. V závere si už Kanaďania ustrážili postup, aj keď súper siahol k hre bez brankára.

Viac o téme: Nemecko Kanada Majstrovstvá sveta v hokeji