Sagan po ďalšej etape v Kalifornii: Bolo to nemožné, ale o tom je cyklistika

Peter Sagan
Peter Sagan

SANTA CLARITA - Domáci Američan Evan Huffman sa stal víťazom stredajšej 4. etapy cyklistických pretekov Okolo Kalifornie. Na 160-kilometrovom úseku Santa Barbara - Santa Clarita sa radoval pred kanadským kolegom z tímu Rally Cycling Robom Brittonom. Slovák Peter Sagan vyhral záverečný špurt hlavného poľa a do cieľa prišiel na šiestom mieste.

Dvojnásobný majster sveta si udržal vedenie v bodovacej súťaži, jeho poľský spolujazdec Rafal Majka (obaja Bora-Hansgrohe) je na čele priebežného poradia.


"Nemôžem uveriť, že sa to podarilo. Je to neuveriteľné, úžasné. Počas posledných 10 km som uvažoval nad tým, ako to bude bolieť, keď to nevyjde. Do posledných 100 m som dal všetko," skonštatoval víťazný Huffman aj na webe Cyclingnews.

"Bola to náročná etapa, ale som aj rád, že únik vyšiel až do konca. Znamená to, že preteky majú rôznych víťazov s rozličných štýlom jazdenia. Bolo nemožné dostihnúť jazdcov v úniku, keďže si utvorili niekoľkominútový náskok. Každý z tímov má svoju vlastnú stratégiu v stíhaní a o tom je vlastne cyklistika," uviedol Peter Sagan na webe tímu Bora-Hansgrohe. Dodal ešte, že svoje obľúbené preteky si aj tento rok náramne užíva. "V Kalifornii je pekne, mám to tu rád. V tíme Bora-Hansgrohe vládne skvelá atmosféra. Oceňujem najmä, že mám pri sebe aj brata. Jazdíme v rovnakom tíme už šesť rokov a je to fajn, ked sme spolu na pretekoch."


Tagy: Peter Sagan Okolo Kalifornie

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
bora-hansgrohe.com

DISKUSIA