VIDEO Fenerbahce unikol pohár medzi prsty: Škrtel zlyhal v rozhodujúcom rozstrele!

Martin Škrtel so spoluhráčmi
Martin Škrtel so spoluhráčmi

ISTANBUL 18. mája (SITA) - Fenerbahce Istanbul si nezahrá vo finále Tureckého pohára. "Žltí kanárici" v stredajšej semifinálovej odvete tamojšej pohárovej súťaže nestačili na mestského konkurenta Basaksehir, ktorému podľahli až v rozstrele zo značky pokutového kopu (9:10).

Obidve semifinálové stretnutia sa v riadnom hracom čase skončili remízou 2:2, a tak sa muselo rozhodnúť až v jedenástkovej lotérii. Kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel, ktorý odohral celý zápas a dostal žltú kartu, mohol v ôsmej sérii rozhodnúť o postupe "Feneru", no jeho pokus k ľavej žrdi vystihol gólman Volkan Babacan. Definitívu priniesla až 13. séria, po ktorej sa Basaksehir tešil z premiérového postupu do finále Tureckého pohára od sezóny 2010/2011.


Vtedy ešte pod názvom Istanbul Büyüksehir Belediyespor podľahol Besiktasu, tentoraz sa stretne s Konyasporom. Tréner Fenerbahce Dick Advocaat po zápase ľutoval, že jeho zverenci nevyužili možnosť preniknúť do finále. "Je to pre nás smutný výsledok. Bolo to náročné stretnutie. Utvorili sme si veľa príležitostí a v rozstrele sme trikrát nevyužili šancu rozhodnúť. Pri jedenástkach potrebujete aj šťastie, ale aj tak - nemalo sa nám to stať," cituje oficiálna stránka Fenerbahce slová 69-ročného Holanďana.


Tagy: Martin Škrtel Fenerbahce Istanbul

Zdroj:
SITA
Foto:
Profimedia; Video: youtube

DISKUSIA