Sagan možno príde o veľkého rivala na celý rok: Cavendish nie je z najhoršieho vonku

Mark Cavendish
Mark Cavendish

FLORENCIA - Britský cyklista Mark Cavendish (31) mal byť v týchto dňoch lídrom tímu Dimension Data na pretekoch Okolo Kalifornie, ale do súťažného diania ho už niekoľko týždňov nepustila choroba.

Známemu šprintérovi z ostrova Man už pred niekoľkými týždňami diagnostikovali Epsteinov-Barrov vírus, čiže infekčnú mononukleózu a jeho návrat do pretekárskeho sedla je v nedohľadne. Zatiaľ naposledy bol v dianí koncom marca na monumentálnej klasike Miláno - San Remo. Neskôr mal štartovať na Okolo Romandie a aktuálne v Kalifornii, ale tam sa už vzhľadom na zistenú diagnózu nedostal.

"Je to tak, že občas sa cítim veľmi dobre a potom zasa horšie. Na veľké jazdenie to nie je. Môžem len trénovať a čakať. Možno to bude desať dní a možno aj celý rok, kým sa vrátim," uviedol Mark Cavendish na stretnutí s novinármi vo Florencii počas pretekov Giro d´Italia. Citoval ho aj špecializovaný web Cyclingnews.

Cavendish je víťaz 30 etáp na Tour de France a tiež bodovacej súťaže na tomto podujatí z roku 2011. Na Giro d´Italia, kde v minulosti triumfoval v koncovkách etáp 15-krát, prišiel osobne povzbudiť svojich tímových kolegov. V Toskánsku má svoj druhý domov a žije iba 25 km od Florencie. "Je krásne pozerať sa na Giro či na Okolo Kalifornie v televízii , ale to je asi tak jediné, čo môžem robiť. Nie je pre mňa jednoduché pozerať sa na tímových kolegov, ako sa zoraďujú na štarte etapy. Samozrejme, Giro je krásne a držím im prsty," dodal Cavendish.


Tagy: Mark Cavendish

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA