Rusi sa obávajú veľkých škrtov v KHL: Zúfalá doba do hry vtiahla aj prezidenta Putina

Ilustračné foto
Ilustračné foto

NOVOKUZNECK - Priaznivci ruského klubu Metallurg Novokuzneck adresovali prezidentovi krajiny Vladimirovi Putinovi petíciu so žiadosťou, aby zachránil sibírsky tím pred vylúčením z Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Ruské médiá pred niekoľkými dňami informovali o tom, že vedenie KHL zvažuje znížiť počet tímov z 29 na 24 pre finančnú nestabilitu niektorých mužstiev. Fanúšikovia z Novokuznecka sa obávajú, že takýto prípadný škrt by mohol mať vplyv aj na ich klub.

"Vážený Vladimir Vladimirovič! My, fanúšikovia Metallurgu Novokuzneck, Vás prosíme o venovanie pozornosti situácii v najväčšom meste Kuzbassu. Vedenie KHL má zámer znížiť počet ruských účastníkov v prospech zahraničných tímov. Uznávame, Metallurg nebýva v tabuľke vysoko a naša hokejová hala nepatrí medzi moderné, ale je to jeden z najstarších klubov v Rusku a jeho história sa začala písať už v roku 1949," píše sa v otvorenom liste fanúšikov.

Tí majú strach aj o to, aby vylúčenie Metallurgu z KHL definitívne nepochovalo rozvoj mladých hokejistov v Novokuznecku. "Môže dôjsť k tomu, že prestane fungovať trojuholník školy - MHL - KHL. Mladí hráči budú odtiaľto odchádzať preč a deti nebudú mať záujem hrávať hokej, pretože nebudú vidieť žiadne vyhliadky na pôsobenie na najvyššej úrovni. Blíži sa 400. výročie založenia Novokuznecka. Neradi by sme sa dočkali ´darčeka´ v podobe vylúčenia klubu z KHL. Ľudia v našom meste si to nezaslúžia," uvádza sa ďalej v liste. Celé znenie zverejnil portál denníka Sport Express.


Tagy: Metallurg Novokuzneck

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA
Foto:
metallurg-nk.ru

DISKUSIA