Talentovaný Lesniak si hneď po debute získal fanúšikov: Z jeho výkonu som nadšený!

Harry Kane sa raduje z gólu s Filipom LesniakomHarry Kane sa raduje z gólu s Filipom Lesniakom Zdroj: tottenhamhotspur.com

LONDÝN - Anglický futbalový klub Tottenham Hotspur potvrdil svoju najlepšiu ligovú sezónu za uplynulých vyše 50 rokov štvrtkovým debaklom na pôde Leicestru City 6:1. Ten mal aj slovenskú pečať, keďže svoj debut v A-tíme Spurs si odkrútil dvadsaťjedenročný defenzívny stredopoliar Filip Lesniak. Do duelu naskočil v 86. minúte a počas svojho krátkeho pobytu na ihrisku stihol prihrať na gól hrdinovi stretnutia Harrymu Kaneovi.

Mládežnícky reprezentant SR prebral loptu v 89. minúte v stredovom kruhu, posunul ju doľava na Kanea a ten strelou pomedzi nohy obrancu skompletizoval hetrik. Vnuk reprezentačného trénera SR Jána Kozáka sa tak stal historicky 15. Slovákom v najvyššej anglickej súťaži a vyslúžil si pochvalu od fanúšikov klubu. "Nehral ani desať minút a už má na konte asistenciu," napísal jeden z nich na twitteri. "Z jeho výkonu som nadšený," pridal sa ďalší. "Felipe Lesniak má na konte už rovnako asistencii v Premier League ako Henrik Mchitarjan," zavtipkoval iný.

Trénerovi Spurs Mauriciovi Pochettinovi chýbalo viacero hráčov z riadneho tímu a tak povolal aj Lesniaka, ktorý hráva za juniorský tím. Lesniak začal na lavičke a v 86. minúte prišiel na plochu King Power Stadium za vystriedaného Belgičana Moussu Dembeleho. V Tottenhame pôsobí od januára 2012, keď tam prestúpil z VSS Košice. Vlani na jeseň hosťoval v Slovane Liberec.

Viac o téme: Filip Lesniak Tottenham Hotspur