Lesniak sa po debute nevyhol nováčikovskej dani: V šatni som zaspieval hit od Elánu!

Slovenský záložník Filip Lesniak
Slovenský záložník Filip Lesniak

LONDÝN - Mladý slovenský futbalista Filip Lesniak z anglického Tottenhamu Hotspur sa vo štvrtok dočkal premiérového vystúpenia v tamojšej najvyššej súťaži. Vnuk trénera slovenskej reprezentácie Jána Kozáka sa stal 15. Slovákom, ktorý nastúpil v stretnutí Premier League. Do duelu na pôde Leicestru City naskočil v 86. min, keď vystriedal spomenutého Belgičana Mousu Dembélého a hneď o tri minúty asistoval kanonierovi Harrymu Kanovi pri treťom z jeho štyroch štvrtkových zásahov. "Kohúti" napokon triumfovali 6:1 a dosiahli najvyššiu výhru na ihrisku súpera od apríla 1989, keď zvíťazili 5:0 v Millwalle.

"Znamená to pre mňa naozaj veľmi veľa, tvrdá práca sa vyplatila. Budem makať ďalej, aby mi štarty v Premier League pribúdali," povedal F. Lesniak v rozhovore pre web Slovenského futbalového zväzu (SFZ). "Všetci mi gratulovali. Na pamiatku som si dal podpísať od všetkých spoluhráčov dres z tohto zápasu. Premier League je najťažšia liga na svete. Je to v nej oveľa rýchlejšie ako v zápasoch tímov do 23 rokov. Na ihrisku musíte byť veľmi presný, nemôžete urobiť chybu. Mal som taký pocit, že by som mohol na pár minút naskočiť. Cítim sa po premiére naozaj fantasticky, ale to už je za mnou. Budem makať ďalej," pokračoval Filip Lesniak a na margo gólovej asistencie uviedol: "Prevzal som sklepnutú loptu a posunul ju Kanovi, ktorý trafil presne." Ako nováčik sa nevyhol tradičnému folklóru: "V šatni som zaspieval hit Elánu - Voda, čo ma drží nad vodou."

Lesniak je súčasťou Tottenhamu od roku 2012. V prvej polovici tejto sezóny hosťoval v Slovane Liberec, zasiahol však iba do troch stretnutí. "Najťažšie obdobie som prežil, paradoxne, mimo ostrovov - v Česku. Nebolo to tam dobré, ale túto skúsenosť som už hodil za hlavu," uzavrel pre SFZ Filip Lesniak.


Tagy: Filip Lesniak Tottenham Hotspur CF

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
tottenhamhotspur.com

DISKUSIA