VIDEO Bronz si z Kolína odnášajú Rusi: Fínsko nemalo ďaleko od skvelého obratu

Ruskí hráči pózujú s bronzovou trofejouRuskí hráči pózujú s bronzovou trofejou Zdroj: TASR

KOLÍN NAD RÝNOM - Ruská hokejová reprezentácia získala na 81. majstrovstvách sveta v Nemecku a Francúzsku bronzové medaily, hokejisti Fínska opúšťajú šampionát bez cenného kovu. V nedeľňajšom popoludňajšom súboji o konečné 3. miesto v kolínskej Lanxess Arene triumfovala "zborná" 5:3. Rusi tak získali druhý bronz za sebou a medailu majú z ostatných štyroch MS, Fíni po striebre spred roka sú tentoraz bez pódiového umiestnenia.

Ruskí hokejisti začali duel o bronz aktívnejšie a odmenou im bol vedúci gól v 7. min z hokejky Nikitu Guseva, ktorý spoza pravého kruhu prekvapil brankára Joonasa Korpisala. Aj v ďalšom priebehu prvej tretiny mala "zborná" prevahu, ale gólu sa už nedočkala. Druhá časť tiež patrila Rusom a vyjadrili ju aj gólovo. V 22. min skóroval v oslabení Vladimir Tkačov, v 28. min v presilovke zvýšil na 3:0 Nikita Gusev a v 29. min v rovnovážnom stave pridal štvrtý presný zásah svojho tímu obranca Bogdan Kiselevič. Joonasa Korpisala vo fínskej bránke nahradil Harri Säteri a tesne pred druhou sirénou sa Mikkovi Rantanenovi podarilo skorigovať. V 42. min prišiel druhý gól Fínov z hokejky Mikka Lehtonena a v početnej výhode v 46. min zdramatizoval ďalší priebeh Veli-Mati Savinainen. O tri minúty neskôr však potrestal chybu v defenzíve súpera Nikita Kučerov a gólom upokojil svoj tím. V ďalšom priebehu si už Rusi ustrážili víťazstvo a zisk bronzu, napriek viac ako trojminútovej hre Fínov bez brankára.

Viac o téme: Rusko Fínsko Majstrovstvá sveta v hokeji