VIDEO Pittsburgh pohltila obrovská eufória: Po góle takmer spadla hala!

Pittsburgh si znovu zahrá finále Stanley CupuPittsburgh si znovu zahrá finále Stanley Cupu Zdroj: SITA

PITTSBURGH - Hokejový Pittsburgh je opäť na nohách. Mužstvo je na najlepšej ceste zopakovať vlaňajšiu úspešnú misiu, ktorá vyvrcholila ziskom Stanleyho pohára.

Na domácom ľade zvíťazil nad Ottawou Senators 3:2 po predĺžení a celú sériu vyhrali 4:3 na zápasy. Pittsburgh prestrieľal kanadského súpera v pomere 42:29, o víťazný gól sa postaral v 6. minúte druhého predĺženia útočník Chris Kunitz, ktorý strelil aj prvý gól duelu. Po jeho zásahu v predĺžení takmer spadla hala. Hráčov aj fanúšikov totiž pohltila neskutočná eufória.

Obhajcovia trofeje sa vo finále o Stanleyho pohár stretnú s víťazom Západnej konferencie Nashvillom Predators. Prvý zápas je na programe v noci na utorok. Naposledy sa podarilo obhájiť titul v roku 1998 Detroitu Red Wings.

Viac o téme: Pittsburgh Penguins Ottawa Senators
  • Zdroj: TASR, športky