Slovenská légia z Plzne smúti: Slavia v azyle zdolala Brno a získala český titul

SK Slavia Praha - nový český majsterSK Slavia Praha - nový český majster Zdroj: Twitter SK Slavia Praha

PRAHA - Futbalisti Slavie Praha sú novými majstrami Českej republiky. Zisk titulu spečatili v sobotňajšom záverečnom 30. kole najvyššej domácej súťaže, v ktorom zvíťazili nad Zbrojovkou Brno suverénne 4:0.

Duel museli pre koncert hudobnej skupiny Rammstein odohrať namiesto svojho domovského stánku v Edene v "azyle" na Strahove, ale ani táto skutočnosť ich neodklonila od majstrovského kurzu.

"Zošívaní" pridali do zbierky štvrtý titul, prvý od roku 2009. Z trónu zosadili Viktoriu Plzeň, ktorá vyhrala predošlé dva ročníky českej ligy. Plzni nepomohlo ani sobotňajšie domáce víťazstvo 2:0 nad Jihlavou, pod ktoré sa úvodným presným zásahom podpísal slovenský kanonier Marek Bakoš. Jeho tím v konečnom zúčtovaní delili od majstra dva body.

V drese pražskej Slavie prispel k zisku titulu aj slovenský reprezentant Dušan Švento, hoci vinou zdravotných problémov odohral v skončenej sezóne len dvanásť ligových zápasov. Slavia sa predstaví v 3. predkole Ligy majstrov 2017/2018 v majstrovskej vetve, Plzeň zasiahne do súťaže v tej istej fáze v nemajstrovskej vetve.

V skupine Európskej ligy bude účinkovať FC Fastav Zlín ako víťaz Českého pohára - MOL Cupu, v 3. predkole sa zapojí Sparta Praha a už v druhom štvrtý tím tabuľky - FK Mladá Boleslav. So súťažou sa minimálne na rok lúčia Hradec Králové a 1. FK Příbram.

SK Slavia Praha - FC Zbrojovka Brno 4:0 (2:0)
Góly: 26. Frydrych, 29. a 57. Tecl, 67. Ngadeu-Ngadjui

FC Viktoria Plzeň - FC Vysočina Jihlava 2:0 (1:0)
Góly: 14. BAKOŠ, 88. Poznar