VIDEO Gól v závere a triumfálna rozlúčka Tottiho, hrdina Hamšík zostal v smútku

Francesco TottiFrancesco Totti Zdroj: SITA

JANOV - Futbalisti Neapola zvíťazili v Janove nad Sampdoriou 4:2 v nedeľňajšom stretnutí záverečného 38. kola talianskej Serie A. Hrdinom hostí sa stal slovenský reprezentant Marek Hamšík, ktorý okrem víťazného gólu pridal aj asistenciu.

O ďalšie zásahy Neapola sa postarali Dries Mertens, Lorenzo Insigne a José Callejón. Za domácich sa presadili Fabio Quagliarella a Ricardo Álvarez. Milan Škriniar v drese Sampdorie absolvoval celý zápas a v druhom polčase inkasoval žltú kartu. Neapol obsadil konečnú tretiu priečku v ligovej tabuľke a predstaví sa v play-off skupinovej fáze Ligy majstrov.

Rozhodol o tom triumf AS Rím nad FC Janov 3:2. Víťazný zásah strelil v závere duelu Diego Perotti v 90. minúte. Za "vlkov" naposledy hrala klubová legenda Francesco Totti. Štyridsaťročný veterán nastúpil z lavičky náhradníkov v 54. minúte. Rím uhájil druhé miesto v tabuľke a zahrá si v skupinovej fáze LM.

Futbalisti Cagliari na vlastnom ihrisku zdolali hráčov AC Miláno 2:1 v nedeľňajšom stretnutí záverečného 38. kola talianskej Serie A. Domáci vyhrávali gólom Joaa Pedra z úvodu zápasu až do 72. minúty, keď druhý pokutový kop hostí v zápase premenil Gianluca Lapadula. Prvý pokus z 11 m zahodil v 63. min najlepší strelec tímu 13-gólový Carlos Bacca.

Cagliari dohrávalo v početnej výhode, keď po druhej karte opustil trávnik Gabriel Paletta. Využilo ju až v závere, keď sa v 4. minúte nadstaveného času presadil Fabio Pisacane. V drese 6. tímu v ligovej tabuľke AC Miláno odohral celý zápas Juraj Kucka, do štatistík sa však nezapísal. V ročníku 2017/2018 sa "rossoneri" predstavia v Európskej lige.

Po Palerme a Pescare je tretím zostupujúcim Empoli, ktoré prehralo na ihrisku Palerma 1:2 a na 17. priečku poskočilo Crotone po triumfe nad Laziom Rím 3:1. Na lavičke Udinese pri prehre na pôde Interu Miláno 2:5 sedel aj 17-ročný slovenský obranca Filip Vaško.

US Palermo – FC Empoli FC 2:1 (0:0)
Góly: 76. Nestorovski, 84. Bruno Henrique – 87. Krunič

FC Crotone – Lazio Rím 3:1 (2:1)
Góly: 14. a 60. Nalini, 22. Falcinelli – 26. Immobile (z 11m), ČK: 43. Bastos (Lazio)

AC Fiorentina – Delfino Pescara 2:2 (0:1)
Góly: 66. Saponara, 85. Vecino – 15. Caprari, 65. Bahebeck, ČK: 38. Chiesa (Fiorentina)

FC Turín – US Sassuolo 5:3 (3:2)
Góly: 6. Boyé, 22. Baselli, 45+1. De Silvestri, 57. Falqué, 79. Belotti – 14., 40. a 81. Defrel (tretí z 11m)

Inter Miláno – Udinese Calcio 5:2 (3:0)
Góly: 5. a 54. Ede, 19. Perišič, 36. Brozovič, 78. Angella (vlastný) – 76. Balič, 90.+3 Zapata

AS Rím - FC Janov 3:2 (1:1)
Góly: 10. Džeko, 74. De Rossi, 90. Perroti - 3. Pellegri, 79. Lazovič

Sampdoria Janov - Neapol 2:4 (0:2)
Góly: 51. Quagliarella, 90. R. Álvarez - 36. Mertens, 42. Insigne, 49. HAMŠÍK, 65. Callejón
Milan Škriniar odohral celý zápas a v 53. min videl ŽK, Michal Tomič a Denis Baumgartner (všetci Sampdoria) nefigurujú v zápise o stretnutí, Marek Hamšík (Neapol) hral do 84. min a v 49. min dal gól.

Cagliari - AC Miláno 2:1 (1:0)
Góly: 17. Joao Pedro, 90.+ Pisacane - Lapadula (z pok. kopu), ČK: 75. Paletta (Miláno) po druhej ŽK