VIDEO Kližan sa na kurte znovu vyfarbil: Po chybe súpera vrieskal, akoby vyhral titul!

Martin KližanMartin Kližan Zdroj: Profimedia

PARÍŽ - Slovenská tenisová jednotka si po prvom zápase na tohtoročnom Roland Garros mnoho fanúšikov nezískala. Zápas s domácim Laurentom Lokolim priniesol viacero vyostrených sporov medzi Kližanom a miestnymi fanúšikmi ale aj medzi tenistami.

Slovenský hráč mal byť v zápase veľkým favoritom, no na kurte to tak vôbec nevyzeralo. Po dvoch získaných setoch prišiel doslova kolaps. Tretí set vyhral Lokoli 6:4 a nasledujúci set nadelil Kližanovi dokonca kanára. Rozhodovalo sa teda až v poslednom piatom sete. Niekedy to ani nevyzeralo, že hrá hráč z elitnej 50 proti súperovi z chvosta tretej svetovej stovky.

Kližanovi sa nepáčilo miestne publikum, ktoré ho provokovalo ako len mohlo, s čím sa ale dalo počítať. Ľudia prirodzene fandili miestenmu tenistovi. Veľmi napätý zápas skončil triumfom Kližana, no súper mu odmietol podať ruku. Nepáčilo sa mu správanie Slováka, ktoré označil za urážlivé. Chýbal mu vraj rešpekt.

Lokoliho nahnevala aj Kližanova radosť z dvojchyby vo finálnom piatom sete. V tenise nebýva zvykom oslavovať dvojchyby súpera s podobným zanietením.

Viac o téme: Martin Kližan Laurent Lokoli
  • Zdroj: športky