FOTO Skvelý vstup volejbalistov do Svetovej ligy: Na úvod cenný triumf bez straty setu

Sprava v pozadí: Shuzo Yamada, Haku Ri a Akihiro Yamauchi z JaponskaSprava v pozadí: Shuzo Yamada, Haku Ri a Akihiro Yamauchi z Japonska Zdroj: SITA

POPRAD - Slovenskí volejbalisti zvíťazili vo svojom piatkovom prvom zápase B-skupiny II. divízie Svetovej ligy nad Japonskom 3:0. Domáci reprezentanti sa v Poprad aréne predviedli koncentrovaným výkonom a do turnaja vstúpili cenným víťazstvom.

Slováci sa po vyrovnanom úvode dostali do hernej pohody. Od stavu 3:3 ušli súperovi na 8:4 po úspešnom bloku. Štvorbodový náskok postupne zvýšili a zásluhou úspešného smeču Chrtianskeho sa dostali do vedenia 21:14. Japonci ešte zdramatizovali záver prvého setu, keď využili viacero chýb súpera, ale koncovka patrila domácim. Smeč Patáka ukončil prvý set, ktorý Slováci získali na 20.

Sprava: Shuzo Yamada z Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA

Japonci vstúpili do druhého setu koncentrovane, robili menej chýb, ale slovenský tím pokračoval v zodpovednom výkone. Domáci reprezentanti sa od stavu 8:8 ujali vedenia, ktoré už súper nedokázal stiahnuť. Za stavu 19:17 zakončil jednu z najkrajších výmen zápasu smečom Bencz a jeho tím vyhral aj ďalší set rozdielom piatich bodov.

Úvod tretieho patril japonským hráčom. Tí boli odvážnejší na sieti a výrazne zlepšili aj príjem. Slováci sa dostali do stavu 6:5, ale odpor súpera nezlomili ani pri 13:12. V dramatickom dejstve viedli Japonci 25:24, ale slovenský tím dokázal skóre otočiť a prvý zápas vyhral bez straty setu.

Slovensko - Japonsko 3:0 (20, 20, 25)
83 minút, rozhodovali: Pierobón (Arg.), Ivanov (Bul.), 1500 divákov

Slovensko: Bencz 18, Kohút 9, Ondrovič 6, Paták 15, Chrtiansky 5, Zaťko 3, libero Kubš (Kriško 0, Palgut 0, Lux 7)

Japonsko: Fukatsu 0, Dekita 2, Yanagida 17, Yamada 12, Ri 7, Asano 3, liberá Ide a Tsuruda (Ishikawa 1, Suzuki 0, Fujii 0, Jamauči 4, Otake 1)

Andrej Kravárik, tréner SR: "Naše víťazstvo je zaslúžené. Chlapci od začiatku dodržiavali taktické pokyny. Odzrkadlilo sa to aj na výsledku. Naše víťazstvo je o to cennejšie, že sme zvládli koncovku tretieho setu, v ktorom mali Japonci dva setbally."

Emanuel Kohút, blokár a kapitán SR: "Spravili sme tri body, takže veľká spokojnosť. Zvládli sme to v troch setoch, takže sme ušetrili sily do ďalšieho zápasu. Japonci mali v strede niekoľko dvojmetrových hráčov a boli veľmi húževnatí. Kazili veľmi málo a bojovali do poslednej lopty. Sme veľmi radi, že sme to takto zvládli."

Filip Palgut, nahrávač SR: "Japonci predviedli podobný štýl hry ako v predchádzajúcom vzájomnom zápase. Náš výkon bol dobrý a musíme naň nadviazať aj v ďalšom priebehu turnaja."

Viac o téme: Japonsko Andrej Kravárik Slovenko Svetová liga