Murray zlomil Del Potra v treťom sete: V Paríži si zahrá osemfinále

Andy MurrayAndy Murray Zdroj: TASR

PARÍŽ - Britský tenista Andy Murray postúpil do osemfinále dvojhry na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros. Na parížskej antuke si svetová jednotka Murray v sobotňajšom súboji 3. kola poradil s Argentínčanom Juanom Martínom Del Potrom (30.) 7:6 (8), 7:5, 6:0.

Stretnutie trvalo bez 7 minút tri hodiny a najmä v prvých dvoch setoch to bola poriadna dráma podporená vysokou hernou kvalitou z oboch strán. V treťom sete Murray zlomil Del Potra a uštedril mu nepopulárneho "kanára". Pri podaní súpera premenil druhý mečbal. V desiatom vzájomnom súboji Murrayho a Del Potra sa zrodilo siedme víťazstvo čerstvo 30-ročného Škóta. Na víťazné údery to bolo 44:35 pre Murrayho, štatistika nevynútených chýb vyznela ešte jednoznačnejšie pre víťaza (28:43).

Andy Murray je finalista Roland Garros z vlaňajška, v rozhodujúcom súboji o titul vtedy podľahol Srbovi Novakovi Djokovičovi. V tohtoročnom "pavúku" Murray vyradil aj Slováka Martina Kližana, ktorý mu vzal jeden set. Murray je trojnásobný grandslamový šampión, v Paríži sa dostal do osemfinále po ôsmy raz.

Jedným z kľúčových momentov zápasu bol tajbrejk prvého setu, v ktorom mal Del Potro dva setbaly, ale zostali nevyužité. Jeho súper za stavu 9:8 po 84 minútach premenil tretí setbal. V druhom dejstve Murray viedol 5:3, Del Potro sústredenou ofenzívou zrovnal krok na 5:5, ale vzápätí mu odišiel servis a koncovku setu opäť nezvládol. V treťom sete bol na dvorci Murray už jednoznačným pánom. Až dovtedy vládla na ústrednom Dvorci Philippa Chatriera takmer daviscupová atmosféra, väčšina divákov sa dožadovala väčšieho zdramatizovania zápasu častým skandovaním "DelPo, Delpo". Argentínčan ich však nevypočul. Jeho maximom na parížskej antuke zostáva semifinále z roku 2009. Pri Buloňskom lesíku sa predstavil po trojročnej pauze zavinenej rôznymi zraneniami.