Obrovské prekvapenie na úkor Dukátovej: Po fatálnej chybe sa rozplynul sen o medaile!

Jana DukátováJana Dukátová Zdroj: TASR

TACEN - Rakúskym triumfom sa skončilo finále súťaže singlkajakárok na majstrovstvách Európy vo vodnom slalome v slovinskom Tacene.

Zvíťazila Corinna Kühnleová pred Taliankou Stefanie Hornovou a Francúzkou Marie-Zeliou Lafontovou. Pôvodne strieborná Rakúšanka Lisa Leitnerová sa dostatočne s 2 trestnými sekundami navyše zosunula za stupne víťaziek na 4. miesto.

Dvadsaťdeväťročná Kühnleová potvrdila, že jej náročná voda na kanáli v Tacene vyhovuje. V roku 2005 tam na ME bola súčasťou bronzovej rakúskej hliadky 3x K1 a o ďalších päť rokov neskôr sa práve v Tacene stala majsterkou sveta v K1. Kühnleová je aj dvojnásobnou víťazkou Svetového pohára zo sezón 2014 a 2015.

Do finále postúpilo desať najlepších kajakárok, ale Slovenka v ňom chýbala. Jana Dukátová nezvládla semifinálovú jazdu podľa predstáv a obsadila celkové 15. miesto. Dukátová v Tacene obhajovala bronz spred roka z Liptovského Mikuláša. "Je mi ľúto, že som sa nedostala do desiatky. Myslím si, že to bolo reálne. Urobila som jeden dotyk a dve chyby, čo na trati, ktorá nebola extra náročná, to bola priveľký strata. Šla som naplno až do cieľa. Záver nebol zlý, ale v strede som stratila priveľa. Pozerať finále z brehu je ako za trest, je to veľmi nepríjemné," povedala Jana Dukátová.

Ďalšie dve slovenské reprezentantky Elena Kaliská a Eliška Mintálová nepostúpili z piatkovej kvalifikácie.

ME vo vodnom slalome - Tacen (Slovin.) - nedeľa:

ŽENY
K1 - finále: 1. Corinna Kühnleová (Rak.) 95,37 s (2), 2. Stefanie Hornová (Tal.) 96,38, 3. Marie-Zelia Lafontová (Fr.) 96,94 (2),,...15. Jana Dukátová (SR) 104,70 (2) - v semifinále, nepostúpila do finále

Viac o téme: Jana Dukátová