Tréner NHL bude vzdelávať slovenských dorastencov a juniorov!

BRATISLAVA - Clément Jodoin, asistent trénera Montrealu Canadiens, príde po roku opäť na Slovensko. V spolupráci so spoluzakladateľom Európskej univerzitnej hokejovej asociácie (EUHA) Ľubomírom Sekerášom, novou posilou Dukly Trenčín Brankom Radivojevičom a kondičným trénerom Stanislavom Magulom pripravuje kemp, ktorý mladým hráčom odhalí tajomstvá kanadského štýlu hokeja. Zásluhou spomínaného kondičného trénera, ktorý sa stará počas letného prípravného obdobia aj o hráčov NHL, si účastníci budú môcť na vlastnej koži vyskúšať efektívne a inovatívne tréningové prístupy, podľa ktorých trénujú aj slovenskí hokejoví reprezentanti.

Už jedenásty rok robí asistenta trénera v Montreali Canadiens, o rok menej pôsobil ako hlavný tréner vo viacerých tímoch v QMJHL. Trojročnú skúsenosť má tiež z AHL a ako asistent trénera na juniorských majstrovstvách sveta získal so svojím tímom tri zlaté medaile. Clément Jodoin si svoje bohaté skúsenosti však nenecháva pre seba! Už o niekoľko týždňov pricestuje po roku opäť na Slovensko, aby sa o ne podelil s hráčmi dorasteneckého a juniorského veku.

Jodoin odkryje tajomstvá zámorského hokeja mladým účastníkom hokejového kempu spoločne s Ľubomírom Sekerášom – ktorý obliekal dres Slovenska i tímov z NHL a je spoluzakladateľom EUHA, ktorá riadi Európsku univerzitnú hokejovú ligu. "Opäť po roku sa nám podarilo pripraviť kemp pre mladých hráčov, ktorí majú odvahu trénovať pod takou osobnosťou akou je Clément Jodoin. Veľmi si vážim, že je ochotný podeliť sa o svoje skutočne bohaté skúsenosti a to predovšetkým z NHL, a teda aj takýmto spôsobom mladým chlapcom pomôže rásť, napredovať, zlepšovať sa. Je nám jasné, že žiaden tréner nedokáže počas týždenného tréningového kempu výrazne ovplyvniť či zmeniť individuálne schopnosti hráča. Cieľom kempu je najmä naučiť hráčov správnemu prístupu k tréningom a ukázať im nové cvičenia, ktoré možno využívať počas celej hokejovej kariéry," vyslovil Sekeráš.

Pomocnú ruku na spomínanom kempe, ktorý odštartuje 16. júla 2017, podá i Branko Radivojevič, ktorý taktiež niekoľko rokov pôsobil v najprestížnejšej hokejovej lige sveta. Okrem pravidelných tréningov so stopercentným nasadením na ľade je pre hráčov pripravený i profesionálny tréning na suchu. Postará sa oň kondičný tréner Stanislav Magula, ktorý spolupracuje s viacerými hráčmi z NHL či KHL. Jeho zásluhou si budú môcť účastníci na vlastnej koži vyskúšať efektívne a inovatívne tréningové prístupy, podľa ktorých trénujú aj slovenskí hokejoví reprezentanti.

Mladí hokejisti majú ešte stále možnosť registrovať sa na tento kemp a využiť tak prítomnosť zámorského trénera či skúsených hráčov a trénerov. 


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky, EUHA
Foto:
EUHA

DISKUSIA