Medzinárodný turnaj v basketbale 3x3 SEREĎ CUP

Bronislava Borovičková
Bronislava Borovičková

SEREĎ - Dňa 10.6.2017 v sobotu sa uskutoční skvelý celodenný turnaj v 3x3 basketbale v parku na Námestí Slobody v Seredi. V čase od 9,00 hod do 18,00 hod sa na troch špeciálnych povrchoch odohrá množstvo basketbalových zápolení.

3x3 basketbal je veľmi dynamicky sa rozvíjajúci šport aj vďaka medzinárodnej basketbalovej federácie FIBA. Rozmáha sa doslova celosvetovo a má ambíciu sa dostať do programu OH. 

Turnaj je otvorený pre kategórie U 13 , U18 dievčatá,U18 chlapci a kategóriau Ženy a Muži.

Súčasťou turnaja sú aj medzinárodné stretnutia reprezentačných družstiev zo Slovenska , Rakúska a Maďarska

Na turnaj sa zaregistrovalo vyše 30 družstiev

O 13,30 hod. sa uskutoční VIP zápas športových osobností. Už teraz prisľúbili účasť basketbalový internacionál Martin Rančík, basketbalista roka 2017 Rado Rančík, tanečník Johny Mečoch, Zuzana Mračnová účastníčke európskych OH v Baku v 3x3 basketbale a ďalší.

Ambasádorkou turnaja je bývalá reprezentantka SR a odchovankyňa sereďského basketbalu, úspešná hráčka Bronislava Borovičková, v súčasnosti generálna manažérka ambicióznych Piešťanských Čajok. "V Seredi som objavila basketbal, v Seredi  mi naštartovali moju športovú kariéru,” povedala.

Aj touto formou si organizátori a mesto Sereď pripomína už okrúhle 60.výročie založenia basketbalového klubu Lokomotíva Sereď


Zdroj:
PR článok
Foto:
3x3 Basketbal Sereď Cup

DISKUSIA