VIDEO Kane v posledných sekundách v derby zachránil Anglicko, Slovinci s Maltou nezaváhali

Harry Kane a Charlie Tierney v súboji o loptuHarry Kane a Charlie Tierney v súboji o loptu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti Anglicka remizovali v sobotňajšom dueli "slovenskej" F-skupiny kvalifikácie MS 2018 v Glasgowe s domácim Škótskom 2:2. Líder tabuľky inkasoval vôbec prvé góly v skupine, no je naďalej bez prehry - na konte má štyri výhry a dva nerozhodné výsledky. V dramatickom závere odvrátil prehru hostí Harry Kane v tretej minúte nadstavenia.

V ostrovnom derby v glasgowskom Hampden Parku mali lepší vstup do zápasu Škóti, napriek územnej prevahe sa ale do šancí pred Joea Harta nedostávali. Favorizovaní Angličania sa zbavili pasivity až v závere prvého polčasu a pri šanciach Marcusa Rashforda a Jakea Livermora podržal domácich brankár Craig Gordon. Hneď v úvode druhej časti opečiatkovala tečovaná strela Livermora žrď škótskej bránky. Hostia sa dočkali v 70. minúte, keď striedajúci Alex Oxlade-Chamberlain päť minút po príchode na ihrisko otvoril skóre. Škóti ale otočili, dvojgólový Leigh Griffiths sa presadil v 87. a 90. minúte. Bod pre Anglicko napokon zachránil Harry Kane v tretej minúte nadstavenia zblízka po centri z ľavej strany.

Na priebežné druhé miesto v neúplnej tabuľke F-skupiny poskočili Slovinci, ktorí si podľa očakávania poradili v Ľubľane s poslednou  Maltou 2:0. Dlho sa im síce nedarilo prekonať pozornú defenzívu hostí, v druhej minúte nadstavenia prvého polčasu ju ale odomkol Josip Iličič strelou k vzdialenejšej žrdi. Triumf v závere potvrdil striedajúci Milivoje Novakovič. Malta zostáva bez bodu na chvoste tabuľky. Večer od 20.45 h bol v skupine na programe duel Litvy so Slovenskom.

ĽUBĽANA
Slovinsko - Malta 2:0 (1:0)
Góly:45.+ Iličič, 84. M. Novakovič, ŽK: 85. M. Novakovič - 37. Pisani, 45.+ Effiong, 64. Failla, 79. Fenech, rozhodoval: Lee Evans (Wal.)

GLASGOW
Škótsko - Anglicko 2:2 (0:0)
Góly: 87. a 90. Griffiths - 70. Oxlade Chamberlain, 90.+ H. Kane, ŽK: 3. S. Brown - 45. Livemore, 60. Dier, rozhodoval: Paolo Tagliavento (Tal.)