Weissovo Gruzínsko remizovalo v Moldavsku, Ukrajinci triumfovali vo Fínsku

Taliansko - LichtenštajnskoTaliansko - Lichtenštajnsko Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Gruzínski futbaloví reprezentanti remizovali v šiestom vystúpení v kvalifikácii MS 2018 na pôde Moldavska 2:2. Zverenci slovenského trénera Vladimíra Weissa po prvom polčase prehrávali v Kišiňove 0:2, po zmene strán sa im však v priebehu piatich minút podarilo vyrovnať.

V tabuľke D-skupiny patrí Gruzíncom s tromi bodmi predposledná piata priečka. Íri remizovali v Dubline s Rakúskom 1:1 a dostali sa na čelo neúplnej tabuľky o bod pred Srbsko, ktorého večer čakal domáci duel s Walesom. Bod pre ostrovanov zachránil v 85. minúte Jonathan Walters. Ukrajinci triumfovali v I-skupine v Tampere nad domácim Fínskom 2:1.

V G-skupine sú stále plece pri pleci najväčší favoriti Španielsko a Taliansko, oba tímy majú na konte 16 bodov. Španieli zvíťazili v nedeľu v Skopje nad Macedónskom 2:1 vďaka presným zásahom Davida Silvu a Diega Costu z prvého polčasu, Taliani v Udine deklasovali Lichtenštajnsko 5:0. Island zdolal v šlágri I-skupiny Chorvátsko 1:0 gólom Hoerdura Magnussena z 90. minúty a v tabuľke je druhý o skóre za svojím nedeľňajším súperom.

Výsledky nedeľňajších stretnutí európskej časti kvalifikácie o postup na futbalové majstrovstvá sveta 2018 do Ruska: