Alarmujúca situácia v Slovenskej lyžiarskej asociácii: Zvolaná bola mimoriadna konferencia

Ivan Ivanič
Ivan Ivanič

BANSKÁ BYSTRICA - Alarmujúca situácia v Slovenskej lyžiarskej asociácii (SLA) prinútila jej vedenie zvolať mimoriadnu konferenciu. Uskutoční sa vo štvrtok 15. júna od 18.00 h v Kongres hoteli Dixon v Banskej Bystrici a opakovane sa na nej bude hlasovať o zmenách stanov. SLA na základe rozhodnutia ministerstva školstva zo dňa 26. mája 2017 aktuálne nemá oprávnenie poberať verejné finančné prostriedky zo štátneho rozpočtu a tiež nemá licenciu národného športového zväzu.

Najdôležitejším z desiatich bodov rokovania bude teda bod číslo 7: schválenie zmien stanov SLA.

"Už na konferencii 14. mája vo Vysokých Tatrách som niekoľkokrát a dôrazne upozorňoval prítomných hlasujúcich delegátov na vážnosť situácie. Napriek tomu nebolo 15 členov Úseku alpských disciplín, 6 členov Úseku lyžovania na tráve a jeden člen Úseku akrobatického lyžovania uzrozumených a hlasovaním proti ohrozili fungovanie a samotnú existenciu SLA," uviedol nový prezident SLA Ivan Ivanič v tlačovej správe. Na prijatie zmeny stanov navrhnutých začiatkom roka 2017, na ktorých sa spoločne dohodlo SLA s ministerstvom školstva za účasti Slovenského olympijského výboru, bola potrebná dvojtretinová väčšina. Za návrh hlasovalo 62 % delegátov.

Z desiatich bodov štvrtkovej mimoriadnej konferencie má väčšina formálny charakter ako otvorenie, schválenie programu konferencie a rokovacieho poriadku či záver. Najdôležitejšími bodmi budú "Schválenie zmien stanov SLA, schválenie kritérií, účelu a rozdelenia finančných prostriedkov z príspevku uznanému športu na účel rozvoja talentovaných športovcov a Návrh a schválenie uznesení Konferencie SLA." Informoval o tom aj web SLA v pozvánke na mimoriadnu Konferenciu SLA.


Tagy: Ivan Ivanič Slovenska lyžiarska asociácia

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA