Slovenky sa s kvalifikáciou rozlúčili remízou: Proti favoritkám podali bojovný výkon

Hráčka Simona Szarková zo Slovenska počas odvetného zápasu II. fázy (play-off) kvalifikačného zápasu MS 2017 v hádzanej žien medzi Slovensko – MaďarskoHráčka Simona Szarková zo Slovenska počas odvetného zápasu II. fázy (play-off) kvalifikačného zápasu MS 2017 v hádzanej žien medzi Slovensko – Maďarsko Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hádzanárske reprezentantky Slovenska sa s kvalifikáciou o postup na majstrovstvá sveta 2017 v Nemecku rozlúčili cennou remízou. Zverenky trénera Dušana Poloza nedokázali zdolať Maďarky ani v odvete dvojzápasu play-off II. kvalifikačnej fázy, ale pred solídne zaplneným hľadiskom Zimného štadióna Ondreja Nepelu v Bratislave s nimi vďaka bojovnému výkonu do posledného hvizdu remizovali 24:24 (10:11).

Keďže v sobotu ťahali v Debrecíne za kratší koniec výsledkom 19:28, z postupu na svetový šampionát sa podľa očakávania tešilo favorizované Maďarsko. Slovenkám sa nepodarilo prerušiť 22-ročné čakanie na účasť medzi svetovou elitou, naposledy štartovali na MS v roku 1995.

Slovenky dobre vstúpili do zápasu, Maďarky mohli byť rady, že v 8. min prehrávali len 0:2. V bránke sa darilo Gubikovej, strelecky sa presadzovala Školková, ale ďalšie sľubné šance zostali nevyužité. Až potom sa dočkali aj hostky, keď z pokutového hodu uspela Görbiczová. Vyrovnať sa im podarilo v 10. min (2:2), ale odpoveď aj pri hre v oslabení našla svojím tretím presným zásahom Školková (3:2). Favorit išiel prvýkrát do vedenia v 16. min (4:3). Slovenské hráčky ešte dvakrát kontrovali, ale na začiatku tretej desaťminútovky nechali ujsť súperky na 9:6. V ďalšom priebehu sa Polozovým zverenkám podarilo stiahnuť manko na polčasových 10:11.

Maďarky hneď po prestávke odskočili na 13:10, ale domáce ich vzápätí pribrzdili gólmi Jakubisovej z pokutového hodu a Rechtorisovej. Vyrovnať sa im podarilo v 44. min, keď na konci trojgólovej šnúry bola pri kontre Mikulčík (16:16). Vzápätí Minárčiková po 33 minútach hry opäť naklonila skóre na stranu SR (17:16). Maďarské družstvo na začiatku záverečnej desaťminútovky išlo opäť do vedenia (19:18). Habánková v 53. min ešte vyrovnala na 20:20, ale slovenský tím v ďalších dvoch minútach trikrát inkasoval a jeho kouč Poloz si zobral oddychový čas. Po ňom stiahli na 22:23 i 23:24 a v záverečných sekundách sa dočkali aj vyrovnania zásluhou Minárčikovej na konečných 24:24.

Hádzaná - II. fáza kvalifikácie žien o postup na MS 2017 v Nemecku - odveta:
BRATISLAVA
Slovensko - Maďarsko 24:24 (10:11) - prvý zápas 19:28, na MS postúpilo Maďarsko
Zostava a góly SR: Medveďová, Gubiková - Minárčiková 2, Pastorková, Jakubisová 5/2, Mikulčík 3, Rechtorisová 1, M. Holešová, M. Školková 6, Kučerová 1/1, S. Szarková 1, Olšovská, Habánková 3, Rebičová 1, Bujnochová, M. Rajnohová 1
Najviac gólov za Maďarsko: Görbiczová 8/3, Klivinyiová 3
pok. hody: 3/3 - 5/3, vylúčené: 5 - 6, ČK: 46. M. Školková (SR) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Pandžič a Šatordžija (obaja Bosna a Herceg.), 8000 divákov

Viac o téme: Slovensko Maďarsko