VIDEO Fantázia! Slovensko sa otriaslo z hrozného úvodu a otočilo bitku s Poľskom

Radosť Slovákov po góleRadosť Slovákov po góle Zdroj: TASR

LUBLIN - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov v piatok v Lubline vstúpili do turnaja majstrovstiev Európy tejto vekovej kategórie v Poľsku víťazstvom 2:1 nad domácim výberom a priblížili sa k svojmu základnému cieľu - postupu zo základnej A-skupiny.

Zverenci Pavla Hapala mali úvod ako zo zlého sna - inkasovali po prvej akcii Poliakov v úvodnej minúte, hlavičkou sa presadil Patryk Lipski. O vyrovnanie sa v 20. min postaral Martin Valjent. Víťazný gól slovenských sokolíkov dosiahol po zmene strán (v 78. min) striedajúci Pavol Šafranko.

V piatkovom úvodnom stretnutí "áčka" v Kielcoch Švédi remizovali s Angličanmi 0:0, Slováci sú teda s tromi bodmi na čele tabuľky. Hapalovi zverenci v pondelok 19. 6. o 18.00 h nastúpia v Kielcoch proti Angličanom, vo štvrtok 22. 6. o 20.45 h si opäť v Lubline zmerajú sily s obhajcami prvenstva Švédmi.

LUBLIN
Poľsko - Slovensko 1:2 (1:1)
Góly: 1. Lipski - 20. Valjent, 78. Šafranko, ŽK: 71. Škriniar, 81. Šafranko (obaja Slovensko), rozhodovali: Gözübüyük - Van Dongen, Van Zuilen (všetci Hol.), 14 911 divákov

Poľsko: Wrabel - Kedziora, Bednarek, Jach, Jaroszyňski - Dawidowicz, Linetty - Frankowski, Lipski (82. Niezgoda), Kapustka (59. Moneta) - Stepiňski (84. Piatek)

Slovensko: A. Chovan - Valjent, Niňaj, Škriniar, Mazáň - Lobotka - A. Rusnák, Chrien, Bero (90.+ Bénes), Mihalík (82. Haraslín) - Zreľák (73. Šafranko)

Pre Slovákov bol úvod ten najhorší možný - na ihrisku sa ani poriadne nerozhliadli a už mali loptu vo svojej sieti - v 1. min z pravej strany odcentroval Kedziora a Lipski hlavou zblízka prekonal Chovana. Hapalovi zverenci sa snažili o čo najskoršiu odpoveď, o tri minúty Rusnák vyskúšal Wrabelovu pozornosť. Aktivita Slovákov vyústila do vyrovnávajúceho zásahu v 20. min: Mihalík potiahol loptu, našiel Chriena, ten Valjenta a ľavý obranca krížnou strelou zvnútra šestnástky zmazal poľskú výhodu. Slováci boli naďalej kombinačne lepší a dostávali sa do príležitostí. Vo veľkej sa ocitol Zreľák po vyrazenej Mihalíkovej strele, ale Wrabel zasiahol včas. V závere úvodného dejstva to z diaľky skúsili Mihalík aj Rusnák a na opačnej strane Linetty.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie Poliaci. V 48. min podržal slovenských sokolíkov Chovan, ktorý zneškodnil veľkú príležitosť Frankowského, vzápätí Valjent odvrátil nebezpečný center. Po hodine hry sa opäť pripomenul Rusnák strelou z diaľky. O sedem minút neskôr bol po štandardnej situácii pred poľskou bránkou závar, Slováci však nedotlačili loptu do siete. Následne scénu opustil kapitán SR Zreľák, ktorého predtým ošetrovali; nahradil ho Šafranko a pásku prevzal Škriniar. Striedajúci Šafranko v 78. min poslal Slovákov do vedenia - využil Berov ťah na bránku a ľavačkou prekonal Wrabela - 2:1 pre Slovensko. Vzápätí mohol vyrovnať Dawidowicz, no Chovan fantastickým zákrokom vytesnil jeho hlavičku na brvno. V závere si Slováci postrážili víťazstvo aj mimoriadne dôležité tri body.

Viac o téme: Slovensko Poľsko
  • Zdroj: športky