VIDEO Slovenský gólman vytiahol zákrok turnaja: Chovan predviedol neuveriteľný reflex!

Famózny zákrok Adriána ChovanaFamózny zákrok Adriána Chovana Zdroj: uefa.com

LUBLIN - Futbalisti slovenskej dvadsaťjednotky sa museli otriasť po tom, ako inkasovali v prvej minúte prvého stretnutia na majstrovstvách Európy tejto vekovej kategórie. To sa im však podarilo a domácich poľských rovesníkov zdolali v piatkovom zápase A-skupiny 2:1. Veľkým podielom sa pod to podpísal talentovaný brankár Adrián Chovan, ktorý predviedol v rozhodujúcich momentoch druhého polčasu fantastické zákroky.

Český tréner Pavel Hapal tajil, kto sa postaví do bránky. Dôveru dostal nakoniec spomínaný Adrián Chovan, ktorý úlohu jednotky zastával tiež v kvalifikácii. Po pár sekundách mu dal gól Patryk Lipski, ale v kľúčových momentoch po zmene strán ho neprekonali Przemyslaw Frankowski ani Pawel Dawidowicz. Za zmienku stojí predovšetkým neuveriteľný zákrok v 80. minúte, keď zneškodnil nebezpečnú hlavičku domáceho hráča. Za takýto reflex by sa nemusel hanbiť ani hviezdny gólman Manuel Neuer, či taliansky supertalent Gianluigi Donnarumma.

Viac o téme: Slovensko Poľsko Adrián Chovan
  • Zdroj: Športky; TASR