Nevydarené majstrovstvá Európy: Varga ovládol plávanie, potom musel skončiť

Slovenský reprezentant Richard Varga Slovenský reprezentant Richard Varga Zdroj: SITA

KITZBÜHEL - Portugalským triumfom sa skončili preteky elitnej kategórie mužov na majstrovstvách Európy v triatlone v rakúskom Kitzbüheli.

Zvíťazil Joao Pereira pred Francúzom Raphaelom Montoyom a svojím krajanom Joaom Silvom. Slovenský reprezentant Richard Varga preteky nedokončil. Varga bol po plaveckej časti tradične na prvom mieste, v cyklistickej časti ešte figuroval vo výsledkoch, ale v bežeckej už nie. V Kitzbüheli pretekári absolvovali tradičný olympijský triatlon, čiže 1,5 km plávania, 40 km na bicykli a 10 km záverečný beh.

O titule majstra Európy rozhodli až posledné metre, keď Pereira zdolal Montoyu víťazným časom 1:45:31 min iba o jednu sekundu. Tretí Sousa zaostal o 4 s za víťazom. Pereira je piaty muž olympijských pretekov v Riu de Janeiro 2016, na ME 2016 v domácom prostredí v Lisabone skončil šiesty. Preteky z pôvodného počtu 53 pretekárov dokončilo 47. Favorizovaný Španiel Fernando Alarza skončil šiesty.

V juniorskej kategórii na polovičnej trati triumfoval Portugalčan Vasco Vilaca, ktorý dosiahol víťazný čas 53:37 min. Druhý v poradí Javier Lluch Pérez zo Španielska zaostal o 3 sekundy, ako tretieho - rovnako s trojsekundovým odstupom na víťaza - klasifikovali Maďara Csongora Lehmanna.

ME v triatlone v rakúskom Kitzbüheli - sobotňajšie výsledky:

Muži - elite (1,5 km + 40 km + 10 km): 1. Joao Pereira (Portug.) 1:45:31 h, 2. Raphael Montoya (Fr.) 1:45:32, 3. Joao Sousa (Portug.) 1:45:35, 4. Vicente Hernández 1:45:40, 5. Uxio Abuin Ares 1:45:47, 6. Fernando Alarza (všetci Šp.) 1:45:51,...Richard Varga (SR) - nedokončil

Muži - juniori (750 m + 20 km + 5 km): 1. Vasco Vilaca (Portug.) 53:37 min, 2. Javier Lluch Pérez (Šp.) 53:40, 3. Csongor Lehmann (Maď.) 53:40, 4. Alberto Gonzáles García (Šp.) 53:53, 5. Louis Vitiello (Fr.) 53:55, 6. Gergö Soós (Maď.) 54:05

Viac o téme: Joao Pereira Richard Varga