VIDEO Majster sveta nemá problém s ničím: K pódiu Sagan doslova preliezol

Peter Sagan prelieza plot
Peter Sagan prelieza plot

SCHAFFHAUSEN - Slovenský líder tímu Bora-Hansgrohe Peter Sagan si už sobotňajším triumfom v 8. etape v Schaffhausene definitívne zabezpečil víťazstvo v bodovacej súťaži na pretekoch Okolo Švajčiarska. Po záverečnej časovke ho tak čakala oficiálna korunovácia v čiernom drese.

Všade, kde sa Peter Sagan objaví, ho okamžite obklopí dáv fanúšikov. Tomu sa zrejme chceli organizátori vyhnúť na ceste k pódiu, kde si mal obliecť čierny dres  pre víťaza bodovacej súťaže. Vymysleli tak náhradnú, "nekonvenčnú" trasu a majster sveta musel napokon za pomoci rebríkov preliezať ochranné oplotenie. 

Sagan vyhral na 81. ročníku Okolo Švajčiarska dve etapy. V celkovom poradí skončil ako najlepší spomedzi tria Slovákov vo farbách Bora-Hansgrohe na 72. priečke. Jeho brat Juraj Sagan bol v konečnej klasifikácii o žltý dres 139. a o niečo vyššie skončil Michael Kolář (115.).

Peter Sagan celkovo má na konte rekordných 15 víťazných etáp na pretekoch Okolo Švajčiarska, na ktorých sa prvýkrát zúčastnil v roku 2010. V tomto kalendárnom roku má slovenský dvojnásobný a zároveň úradujúci majster sveta na konte už 6 víťazných koncoviek v pretekoch UCI.


Tagy: Peter Sagan Okolo Švajčiarska

Zdroj:
športky, SITA
Foto:
facebook; Video: Facebook

DISKUSIA