Sagan zhodnotil úspešné preteky Okolo Švajčiarska: Takéto dojmy má pred Tour de France

Peter Sagan (uprostred)
Peter Sagan (uprostred)

SCHAFFHAUSEN - Slovinský cyklista Simon Špilak z tímu Kaťuša - Alpecin sa stal celkovým víťazom pretekov Okolo Švajčiarska. Slovenský reprezentant Peter Sagan (BORA - hansgrohe) vyhral v tohtoročnom itinerári podujatia piatu a ôsmu etapu, vďaka čomu rozšíril počet vavrínov na Okolo Švajčiarska na rekordných pätnásť.

Už po sobotňajšom 100 km dlhom kritériu, ktorého sa stal víťazom, rozhodol dvojnásobný majster sveta o svojom triumfe v bodovacej súťaži. "Máme za sebou skvelé preteky, celkovo som spokojný nielen s mojimi výsledkami, ale aj s prácou celého tímu. Chcel som ovládnuť bodovaciu súťaž, vyhral som dve etapy, celkovo už 15, zatiaľ čo tím tu predviedol veľkú profesionalitu. S mojou formou som spokojný, myslím, že vysokohorské sústredenie, ktoré týmto pretekom predchádzalo, prináša svoje ovocie. Celkovo sú teda moje dojmy dobré aj na Tour de France. Teraz sa už budem sústrediť na Majstrovstvá SR/CZ, ktoré sa uskutočnia budúcu nedeľu, vždy sú to zložité preteky, a potom sa už budem plne koncentrovať na Tour," uviedol dvojnásobný majster sveta na svojom Facebooku. 

 V celkovom poradí skončil Peter Sagan ako najlepší spomedzi tria Slovákov vo farbáchh Bora-Hansgrohe na 72. priečke. Jeho brat Juraj Sagan bol v konečnej klasifikácii o žltý dres 139. a o niečo vyššie skončil Michael Kolář (115.).

Peter Sagan má celkovo na konte rekordných 15 víťazných etáp na pretekoch Okolo Švajčiarska, na ktorých sa prvýkrát zúčastnil v roku 2010. V tomto kalendárnom roku má slovenský dvojnásobný a zároveň úradujúci majster sveta na konte už 6 víťazných koncoviek v pretekoch UCI.


Tagy: Peter Sagan Okolo Švajčiarska

Zdroj:
športky, SITA, TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA