F1 čaká v budúcom roku rekordný počet pretekov: Návrat VC Nemecka a Francúzska

Preteky F1 v čínskom Šanghaji
Preteky F1 v čínskom Šanghaji

ŽENEVA - V budúcej sezóne budú fanúšikovia motoristickej formuly 1 svedkami návratu Veľkej ceny Nemecka a Francúzska, celkovo sa uskutoční rekordných 21 pretekov - rovnako ako v roku 2016. Informuje o tom oficiálna stránka F1 po pondelkovom zasadaní Svetovej rady motoristického športu v Ženeve. VC Francúzska figurovala v kalendári efjednotky naposledy v sezóne 2008, zvíťazil súčasný jazdec tímu Williams Felipe Massa. Podujatie v Nemecku sa vráti na mapu F1 po tohtoročnej pauze, na budúci rok sa bude konať na Hockenheimringu.

"Chceli sme dokončiť kalendár veľkých cien skôr, aby sa naši partneri mohli dôkladne pripraviť. Sme hrdí, že môžeme potvrdiť návrat pretekov do Nemecka a Francúzska. Preteky vo Francúzsku patrili medzi sedem, ktoré zažil premiérový ročník F1 a teraz sa vracajú po desiatich rokoch. Veľká cena sa uskutoční na okruhu Paula Ricarda v Le Castellete, ktorý naposledy privítal podujatie formuly 1 v roku 1990," povedal vedúci muž F1 Chase Carey pre oficiálnu stránku šampionátu formula1.com. VC Francúzska sa v rokoch 1991 - 2008 konala na trati v Magny-Cours.

"V ostatnom období sme tvrdo pracovali na dosiahnutí väčšej harmónie medzi športovými kalendármi v motoršporte a skoré skompletizovanie kalendára formuly 1 je súčasťou tohto procesu. FIA víta späť Veľkú cenu Nemecka a Francúzska, obe majú v F1 veľkú tradíciu," dodal prezident Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) Jean Todt.

Sezóna 2018 odštartuje koncom marca tradične v austrálskom Melbourne a skončí sa o osem mesiacov neskôr v Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch. VC Azerbajdžanu sa z júnového termínu posunie na aprílový, VC Ruska sa uskutoční na jeseň tak ako v sezónach 2014 a 2015. VC Francúzska je na programe 24. júna, VC Nemecka 22. júla. V kalendári už nefiguruje VC Malajzie. Jedenásť z 21 veľkých cien sa bude konať v Európe, päť v Ázii, štyri v Severnej Amerike a jedna spomenutá v Austrálii.

Predbežný kalendár majstrovstiev sveta formuly 1 v sezóne 2018:
25. marca: Veľká cena Austrálie - Melbourne
8. apríla: Veľká cena Číny - Šanghaj
15. apríla: Veľká cena Bahrajnu - Sachír
29. apríla: Veľká cena Azerbajdžanu - Baku
13. mája: Veľká cena Španielska - Barcelona
27. mája: Veľká cena Monaka - Monte Carlo
10. júna: Veľká cena Kanady - Montreal
24. júna: Veľká cena Francúzska - Le Castellet
1. júla: Veľká cena Rakúska - Spielberg
8. júla: Veľká cena Veľkej Británie - Silverstone
22. júla: Veľká cena Nemecka - Hockenheim
29. júla: Veľká cena Maďarska - Budapešť
26. augusta: Veľká cena Belgicka - Spa-Francorchamps
2. septembra: Veľká cena Talianska - Monza
16. septembra: Veľká cena Singapuru - Marina Bay
30. septembra: Veľká cena Ruska - Soči
7. októbra: Veľká cena Japonska - Suzuka
21. októbra: Veľká cena USA - Austin
28. októbra: Veľká cena Mexika - Mexico City
11. novembra: Veľká cena Brazílie - Sao Paulo
25. novembra: Veľká cena Abú Zabí - Yas Marina


Tagy: F1 VC Nemecka VC Francúzska

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA