VIDEO Pútavý súboj na Pohári konfederácií FIFA: Obrat skóre a dráma až do úplného záveru

Roztržky medzi hráčmi Roztržky medzi hráčmi Zdroj: SITA

SOČI - Mexickí futbalisti zvíťazili na 10. ročníku Pohára konfederácií FIFA nad Novým Zélandom 2:1 v pútavom stredajšom súboji A-skupiny. Na olympijskom štadióne v Soči prehrávali "El Tri" po prvom polčase 0:1, v druhom však dokázali "All Whites" zatlačiť a otočili výsledok vo svoj prospech.

V zaujímavom a kvalitnom prvom polčase s loptou síce hrali viac Mexičania, ale boli to Novozélanďania, ktorí mali šance. V 20. minúte hlavičkoval po rohu Smith do stredu brány, ale outsider mohol otvoriť skóre v 27. minúte. Sám pred brankárom Talaverom sa ocitol kapitán Wood, no jeho strelu k ľavej tyčke fantasticky zneškodnil brankár Mexika. Chuť si však napravil v 42. minúte, keď mexický hráč prihral loptu priamo na nohu Lewisa, ten umne prestrčil cez dvojicu obrancov na Wooda, ktorý už nezaváhal a prepálil Talaveru.

Tommy Smith a Marco Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA

V druhom polčase sa v 53. minúte tretíkrát sám zoči-voči brankárovi ocitol Wood, ale pokus o "blafák" mu Talavera zneškodnil. Zafungovalo klišé "nedáš-dostaneš" a o minútu vyrovnal Jimenez, ktorý sa na hranici šestnástky šikovne otočil s loptou a výstavne prepálil brankára Marinovica. V 72. minúte vnikol do šestnástky Aquino, spätnou prihrávkou našiel Peraltu a ten od tyčky otočil výsledok. Nový Zéland mohol vyrovnať v 85. minúte, ale Thomas trafil zo 16 metrov len spojnicu. V závere Mexiko pohrdlo viacerými šancami na tretí gól, ale cennú výhru napokon ukoristilo.

Mexiko - Nový Zéland 2:1 (0:1)
Góly: 54. Jimenez, 72. Peralta - 42. Wood, ŽK: D. Reyes - Thomas, Boxall. Rozhodoval: Gassama (Gambia)

Mexiko: Talavera - Salcedo (33. Moreno, 68. Marquez)), Araujo, Oswaldo (46. Herrera) - Damm, D. Reyes, Fabian, Aquino - G. dos Santos - Jimenez, Peralta

Nový Zéland: Marinovic - Ingham (82. Patterson), Boxall, Durante, Smith, Wynne - McGlinchey, Rojas (73. Barbarouses), Thomas - Lewis (58. Tuiloma), Wood

Mexiko je so štyrmi bodmi v tabuľke prvé o skóre pred portugalskými majstrami Európy, ktorí v stredu v Moskve zdolali domáce Rusko 1:0.

Mexičania sa najbližšie stretnú v sobotu 24. júna v Kazani s Ruskom, Nový Zéland bude hrať v rovnaký deň v Petrohrade s Portugalskom.