Slovenská nádej zhasla: Čepelovej dvojdňová vojna neúspešná

Caroline GarciováCaroline Garciová Zdroj: SITA

SANTA PONSA - Slovenská kvalifikantka Jana Čepelová prehrala za 148 minút 3:6, 7:6 (5), 3:6 s Francúzkou Caroline Garciovou nasadenou ako treťou v stretnutí osemfinálového 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA International Mallorca Open v španielskej Santa Ponse na Malorke (dotácia 250 000 USD, tráva). V piatok sa dohrávalo od stavu 2:2 v rozhodujúcom sete, vo štvrtok duel prerušili pre tmu.

Dvadsaťštyriročná Košičanka Čepelová, 96. v singlovom renkingu, teraz má proti 23-ročnej univerzálke Garciovej, 23. v hodnotení dvojhry, bilanciu 0:2. Zverenkyňa Martina Zathureckého prehrala s touto rivalkou 6:7 (4), 4:6 už v sezóne 2011 v juniorskej súťaži na parížskom antukovom grandslamovom podujatí Roland Garros. Garciová sa vo štvrťfinále na Malorke ešte v piatok stretne s talianskou šestkou podujatia Robertou Vinciovou.

Čepelová síce prehrala úvodné dejstvo, no v druhom sete ukázala pevné nervy, ovládla skrátenú hru a vynútila si tak rozhodujúci set. Vtedy bol však zápas prerušený a odložený na nasledujúci deň, čo sa napokon viac vyplatilo papierovej favoritke Garciovej.

Dvojhra - 2. kolo (osemfinále):
Caroline Garciová (Fr.-3) - Jana Čepelová (SR) 6:3, 6:7 (5), 6:3 za 148 minút - vo štvrtok prerušené pre tmu za stavu 2:2 v treťom sete

Viac o téme: Jana Čepelová Caroline Garciová
  • Zdroj: SITA, športky