Čanecký obhájil titul v časovke elite, Babič najlepší z mladíkov

Adrián BabičAdrián Babič Zdroj: TASR - Branislav Račko

ŽIAR NAD HRONOM - Marek Čanecký obhájil titul majstra Slovenska v časovke v kategórii elite mužov. Jazdec tímu Amplatz - BMC triumfoval v piatok na spoločných MSR a MČR v cyklistike v Žiari nad Hronom na trati dlhej 40 km časom 56:43,50 min.

V absolútnom poradí bol najrýchlejší Čech Jan Bárta (52:08,86 min). Člen zoskupenia Bora-hansgrohe si tak vybojoval už piaty český titul za uplynulých šesť rokov. Čanecký za ním zaostal o viac ako štyri a pol minúty a obsadil desiatu priečku.

"Na časovku som prišiel rovno z pretekov Okolo Slovenska, takže som trochu cítil únavu. Rozdelil som si sily, do kopca som išiel dobre. Vyšlo mi to a teším sa, že som znovu obhájil titul spred roka. Spokojný som aj s výsledným časom, čo sa týka Slovákov. Ukázalo sa, že som najlepší. Ale snažil som sa tak trochu priblížiť aj českým pretekárom, keďže oni jazdia s Peťom Saganom. Minulý rok som išiel lepšie, keď som stratil len cez dve a pol minúty. Takže mohlo to byť aj lepšie, ale som spokojný," povedal Čanecký pre oficiálnu stránku podujatia.

Na druhom mieste v slovenskej vetve skončil Patrik Tybor z Dukly Banská Bystrica, tretí Adrián Babič z tímu Firefly. Babič sa tešil aj z triumfu v kategórii do 23 rokov pred Jurajom Bellanom. Kategórie elite a do 23 rokov boli v tomto roku na šampionáte SR spojené a oficiálne vyhlásili iba jedného najlepšieho pretekára U23. Nedostal však majstrovský dres, informoval špecializovaný portál cycling-info.sk.

Časovka mužov elite (40 km):

Absolútne poradie: 1. Jan Bárta 52:08,86 min, 2. Petr Vakoč +1:01,56, 3. Josef Černý +1:59,61, 4. Michael Kukrle +3:03,63, 5. Nicolas Pietrula +3:17,24, 6. Tomáš Okrouhlický +3:22,00, 7. Adam Ťoupalík +3:39,17, 8. Tomáš Bucháček +3:48,41, 9. Michal Kohout (všetci ČR) +4:18,02, 10. Marek Čanecký (SR) +4:34,64

MSR elite: 1. Čanecký 56:43,50 min, 2. Patrik Tybor +51,68, 3. Adrián Babič +1:12,22, 4. Juraj Bellan +1:36,25, 5. Ján Andrej Cully +1:53,81

MSR do 23 rokov: 1. Babič 57:55,72, 2. Bellan, 3. Cully

Viac o téme: Marek Čanecký Adrián Babič