Slovan v dramatickom dueli so Zlínom: Víťaza Česko-slovenského superpohára určili až penalty!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava neuspeli v piatkovom premiérovom dueli o Česko-slovenský superpohár, v ktorom si zmerali sily víťazi národných pohárových súťaží. Na trávniku v Uherskom Hradišti sa duel proti FC Fastav Zlín skončil nerozhodne 1:1, v rozstrele zo značky pokutového kopu uspel český tím 6:5.

Na hráčoch Zlína bolo spočiatku vidieť, že letnú prípravu začali len v pondelok. Slovanisti boli kombinačnejší, viac držali loptu a hrali kolmejšie. Skóre otvorili v 18. minúte po peknej krídelnej akcii. Kubík si zbehol z ľavej strany, presnú prihrávku do ohňa Soumah prenechal Marešovi, ktorého strelu tesne pred brankárom nešťastne usmernil do vlastnej siete Matejov. Aj v ďalšom priebehu mal väčšie šance slovenský zástupca, Soumah a Mareš ale vo výborných pozíciách neuspeli.

Hneď na začiatku druhého dejstva sa dostal do veľkej príležitosti striedajúci Bartošák, ale nevyrovnal, keď dlhý a výborný center z pravej strany na vzdialenjšiu žrď napálil len do bočnej siete. Výkon Slovana už nebol taký dominantný, Zlín sa snažil s výsledkom niečo urobiť, ale nedarilo sa mu. Slovan mohol rozhodnúť v 84. minúte, Savičevič sa po akcii Oršulu s Marešom dostal do zakončenia do prázdnej brány, ale loptu v poslednej chvíli do bezpečia odkopol kapitán Zlína Pazdera. Slovenský vicemajster pykal o pár minút, strela Džafiča trafila v šestnástke do ruky Rundiča a kopala sa penalta, ktorú Beauguel bez problémov premenil a vyrovnal. Nepredlžovalo sa, duel dospel do penaltového rozuzlenia, v ktorom mali v siedmich sériách pevnejšie nervy Zlínčania.

FC Fastav Zlín sa Galéria fotiek (2) Zdroj: fcfastavzlin.cz

FC Fastav Zlín - ŠK Slovan Bratislava 1:1 (0:1), na pokutové kopy: 6:5
Góly: 89. Beauguel (z pok. kopu) - 18. Matejov (vlastný), ŽK: 59. Bartošák - 51. Sekulič, 53. Savičevič, 81. Mareš, rozhodovali: Proske - Pelikán, J. Paták (všetci ČR), 3124 divákov.

rozstrel z 11 m: Vittek - 1:0, Matejov - 1:1, Hološko - 2:1, Fantiš - nedal, Rundič - nedal, Hnaníček - 2:2, de Kamps - 3:2, Traore - 3:3, Savičevič - 4:3, Džafič - 4:4, Oršula - 5:4, Pazdera - 5:5, Sekulič - nedal, Beauguel - 5:6

Zlín: S. Dostál - Pazdera, Bačo, Gajič, Matejov - Bartolomeu (60. Džafič), Hnaníček, Ibrahim Traoré, Štípek (46. Bartošák) - L. Holík (79. Fantiš), Beauguel

Slovan Bratislava: Greif - Sekulič, Saláta, Rundič, F. Kubík - Kóňa, V. Savičevič - Schet (67. F. Oršula), Soumah (52. De Kamps), Hološko - Mareš (86. Vittek)

Ivan Vukomanovič, tréner Slovana: "Je to futbal. Ale my musíme hrať celý zápas tak ako v prvom polčase. Mrzí ma to, lebo teraz vidím našich chlapcov smutných. Soumah sa zranil, musel v druhom polčase striedať. Už sa musíme koncentrovať na zápas Európskej ligy v Jerevane. Taký je futbal, taký je život. Súperovi za fair play zápas gratulujem k víťazstvu. Chýbal nám ten druhý, poisťujúci gól. Možno sa budem opakovať, ale nezvládnutý záver bol znovu o charaktere a zbytočnej chybe. V takých chvíľach sa musíte naplno koncentrovať a za žiadnu cenu nedopustiť, aby súper skóroval. Som veľmi smutný, že sme zápas napokon prehrali a nepriniesli do Bratislavy vytúženú trofej.  Od zajtra znovu trénujeme a už budeme smerovať prípravu na pohárový zápas v Jerevane. V spolupráci s vedením sa ešte budeme snažiť posilniť mužstvo, potrebujeme zvýšiť konkurenciu a priniesť potrebnú kvalitu.“

Bohumil Páník, tréner Zlína: "Prvý polčas sme sa museli rozkukať, Slovan bol lepší, my sme boli zakríknutí. Som rád, že v druhom polčase sme zlepšili hru a na konci vyrovnali. A potom to už bola lotéria v penaltách."

Prvýkrát od rozdelenia Československa sa odohral zápas o Česko-slovenský futbalový Superpohár medzi čerstvými víťazmi domácich pohárových súťaží. Slovan Bratislava triumfoval v Slovnaft Cupe, Zlín v českom MOL Cupe.

Zverenci srbského trénera Ivana Vukomanoviča už budúci týždeň odohrajú prvý duel 1. predkola Európskej ligy UEFA 2017/2018 na štadióne arménskeho Pjuniku Jerevan. Zlín má istú účasť v skupine EL.

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava FC Fastav Zlín Česko-slovenský superpohár