VIDEO Rusko sa lúči s Pohárom konfederácií: Domácim na Mexiko vedúci gól nestačil

Viktor Vasin a Javier Hernandez v súboji o loptuViktor Vasin a Javier Hernandez v súboji o loptu Zdroj: SITA

Mexickí futbalisti zvíťazili na 10. ročníku Pohára konfederácií FIFA nad domácim Ruskom 2:1 v sobotňajšom súboji A-skupiny. Postúpili tak do semifinále z druhého miesta, v ňom sa stretnú vo štvrtok 29. júna v Soči s víťazom B-skupiny.

V Kazani začali aktívnejšie domáci, akcie viedol najmä agilný Žirkov. Po páde Smolova v šestnástke Mexika sa k slovu dostal videorozhodca (VAR), ale penalta sa napokon nekopala. Ruský tlak vyvrcholil do gólu v 25. minúte. Najprv trafil jeden z Rusov žrď a v pokračujúcej akcii sa lopta dostala cez Jerochina k Samedovovi, ktorý strelou medzi nohy obrancu prekonal Ochou. Mexiku ale netrvalo dlho a vyrovnalo po šikovnej hlavičke Arauja.

Nestor Araujo a jeho Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA

Na začiatku druhého polčasu dali Rusi gól, ale pre ofsajd ho rozhodca neuznal. El Tri otočili skóre v 52. minúte, keď sa brankár Akinfejev nedohodol so stopérom Vasinom a Lozano hlavou, hoci nepríjemne atakovaný ruským brankárom, dostal loptu do siete. Mexičania strelili v 60. minúte tretí gól, ale videorozhodca odhalil tesný ofsajd, takže neplatil. Domácich oslabil v 68. minúte po údere lakťom do tváre protihráča a druhej žltej karte Žirkov. Mexičania si výhru postrážili a postúpili do semifinále.

Mexiko - Rusko 2:1 (0:1)
Góly: 30. Araujo, 52. Lozano - 25. Samedov, ŽK: Guardado, Oswaldo - Žirkov, Kudrjašov, Vasin, Golovin, ČK: 68. Žirkov (Rus.). Rozhodoval: Al Mirdasi (S.Arab.)

Mexiko: Ochoa - D. Reyes (L. Reyes) , Moreno, Araujo, Layun - Herrera, J. dos Santos, Guardado (70. Oswaldo) - Lozano, Vela (46. Aquino), Hernandez

Rusko: Akinfejev - Džikija, Vasin, Kudrjašov - Samedov, Jerochin (70. Smolnikov), Glušakov, Golowin, Žirkov - Smolov (78. Kanunnikov), Bucharov (64. Poloz)

Organizátor budúcoročného svetového šampionátu na turnaji skončil, v tabuľke obsadil 3. priečku pred posledným Novým Zélandom. All Whites v súbežne hranom súboji v Petrohrade prehrali s Portugalskom 0:4. Úradujúci majstri Európy sa ako víťaz A-skupiny stretnú v boji o finále s druhým tímom B-skupiny v stredu 28. júna v Kazani.