Začína sa nový ročník prestížnej Ligy Majstrov: Žilina pod Dubňom privíta dánskeho majstra

Hráči Žiliny oslavujú so svojimi fanúšikmi
Hráči Žiliny oslavujú so svojimi fanúšikmi

Prestížna futbalová Liga majstrov odštartuje nový ročník 2017/2018 už v utorok 27. júna, keď sú na programe štyri zápasy 1. predkola, piaty potom v stredu 28. júna. Odvety sa odohrajú 4. júla. Futbalisti slovenského šampióna MŠK Žilina vstúpia do súťaže v 2. predkole v stredu 12. júla (20.15 h.), keď si v prvom súboji pod Dubňom zmerajú sily s dánskym majstrom FC Kodaň.

Dvojnásobný majster Arménska FC Alaškert privíta majstra Andorry Santa Colomu. Klub z Andorry má momentálne v európskych súťažiach vysoko negatívnu bilanciu, keď zo štrnástich pokusov postúpil ďalej iba raz.  Na ihriskách súperov sa mu nedarí vôbec, v štrnástich zápasoch na nich si pripísal trinásť prehier a iba jednu remízu.   Ďalšie meranie síl prinesie prvý vzájomný duel Hiberniansu, ktorý získal v uplynulej sezóne dvanásty titul majstra v maltskej lige, s estónskym Tallinom. Hibernians v Lige majstrov nikdy neprešiel ďalej, ako do druhého predkola. Tallin v roku 2016 získal jeho vôbec prvý estónsky titul.

Zástupca Gibraltáru FC Európa je už sedemnásobným domácim majstrom, v najprestížnejšej klubovej súťaži sa však predstaví po prvý raz. Šesť titulov totiž získal klub v rozmedzí rokov 1929 až 1952. Čeliť bude waleskému favoritovi The New Saint, ktorý vyhral domáci titul šiestykrát za sebou. Pred dvoma rokmi sa s FC Europa stretol aj bratislavský Slovan v predkole Európskej ligy UEFA, slovenský zástupca zvíťazil na pôde súpera 6:0, v odvete 3:0. Aj TNS sa už stretol s bratislavským Slovanom, v 2. predkole LM 2014/2015 v Bratislave prehral 0:1 a doma 0:2.


Tagy: MŠK Žilina FC Kodaň

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA