Djokovič smeruje za ďalším turnajovým titulom: Ruský súper nemal šancu!

Novak DjokovičNovak Djokovič Zdroj: TASR

EASTBOURNE - Srbský tenista Novak Djokovič nasadený ako prvý zvíťazil za 83 minút dvakrát 6:4 nad Rusom Daniilom Medvedevom v stretnutí piatkového semifinále dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Aegon International v britskom Eastbourne (dotácia 693 210 eur, tráva).

Djokovič bude v sobotňajšom finále hrať s francúzskou dvojkou podujatia Gaelom Monfilsom, ktorý v semifinálovom derby zdolal Richarda Gasqueta nasadeného ako siedmeho za 152 minút tesne 6:2, 6:7 (7), 7:6 (4).

Monfils napokon nedoplatil na premrhanie náskoku 6:2, 4:2, resp. nevyužitie dvoch mečbalov za sebou na príjme v desiatom geme druhého setu a jedného na returne v tajbrejku predmetnej časti.

Navyše, v rozhodujúcom dejstve Monfils nepykal za nezužitkovanie vedenia 5:3 na gemy. Tridsaťročný Belehradčan Djokovič v utorok bude súperom Slováka Martina Kližana v 1. kole singlovej súťaže na treťom grandslamovom podujatí sezóny Wimbledone na tráve v Londýne.