Gombos pri premiére na Wimbledone neprekvapil: S favorizovaným Talianom uhral len set

Norbert GombosNorbert Gombos Zdroj: SITA

LONDÝN - Slovenský tenista Norbert Gombos prehral za 98 minút 2:6, 6:3, 2:6, 1:6 s rovnako nenasadeným Talianom Andreasom Seppim v pondelňajšom stretnutí 1. kola dvojhry mužov na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne (3. - 16. júla, celková dotácia 31,6 milióna libier, tráva). Pre 26-ročného rodáka z Galanty to bol absolútny seniorský debut v hlavnej singlovej súťaži na úrovni veľkej štvorky. So Seppim hral prvý raz v kariére.

Zverenec Ladislava Simona v rámci programu NTC Gombos držal v prvom sete krok iba do skóre 2:2. Za stavu 2:4 nevyužil dva brejkbaly v rade. V druhej časti odolal na servise dvom hrozbám vo štvrtom geme, presadil sa na returne v siedmej hre, v ôsmom geme to potvrdil cez manko 15:30 a v deviatej hre z rovnakého skóre ešte raz prerazil podanie Seppiho. V treťom dejstve však Slovák rýchlo klesol na 0:4 a už sa nedostal nazad. Navyše, vo štvrtom sete si síce na servise poradil so skóre 15:40 v otváracom geme, ale prišiel o podanie v tretej aj piatej hre a súper už neváhal. Taliansky osemfinalista Wimbledonu 2013 Seppi bude v 2. kole čeliť Juhoafričanovi Kevinovi Andersonovi.

"V treťom i štvrtom sete som sa trápil na podaní, čo rozhodlo o konečnom výsledku. Súper hral dobre a rýchlo. Napriek prehre to bola pre mňa veľmi cenná skúsenosť, veď prvýkrát som hral na grandslame v hlavnej súťaži. Bodaj by som sa dostal do hlavného pavúka aj na ďalších podujatiach veľkej štvorky. Teraz sa vraciam na antuku, čakajú ma turnaje v Gstaade a Umagu," povedal Gombos.

Skúsený 33-ročný Seppi figuruje na 97. priečke v singlovom renkingu ATP, v minulosti bol aj na 18. mieste. Daviscupový reprezentant SR Gombos je na 93. pozícii, čím o štyri posty zaostáva za svojím osobným rekordom.

Zo Slovákov sa v 1. kole v britskej metropole ešte predstaví Martin Kližan, v utorok vyzve Srba Novaka Djokoviča nasadeného ako druhého.

Andreas Seppi (Tal.) - Norbert Gombos (SR) 6:2, 3:6, 6:2, 6:1 za 98 minút

Viac o téme: Andreas Seppi Norbert Gombos