Známy kritik Habera reaguje na Sagana: Čo spravíte, keď na vás sadne nejaká mucha?

Peter Sagan
Peter Sagan

BRATISLAVA – Peter Sagan na Tour de France nedobrovoľne skončil, čo nahnevalo divákov po celom svete. K incidentu sa vyjadril aj známy kritik Pavol Habera.

Rozhodcovská komisia diskvalifikovala dvojnásobného majstra sveta Petra Sagana z Tour de France 2017 po utorkovej 4. etape s dojazdom vo Vitteli pre "neregulárny šprint a ohrozenie Marka Cavendisha aj niekoľkých ďalších pretekárov".

Tento nekompromisný verdikt vyvolal búrku nevôle. Spomalené zábery totiž preukázali, že Sagan síce svojou jazdou mohol ohroziť Cavendisha, ale nespôsobil jeho pád vystrčeným lakťom ako pôvodne uviedol aj sám Cavendish.

"Najskôr som si aj ja povedal, že to Sagan prehnal, ale teraz, keď som si to pozeral viackrát, vidím, že Cavendish má hlavu opretú o Sagana (všetci ostatní majú hlavu v strede nad riadidlami). Myslím si, že bol potom jeho lakeť skôr obranný reflex. Ved aj na mňa a na vás, keď sadne nejaká mucha, tak prvé čo urobíte je, že sa po nej zaženiete rukou. No nie? Neviem si spomenúť, že by som doteraz videl v Saganovej kariére nejaké nefair zákroky. Rozhodcovia sa rozhodli prekvapujúco rýchlo," napísal na Instagrame Habera.


Tagy: Peter Sagan Mark Cavendish Pavol Habera

Zdroj:
športky
Foto:
Bora-Hansgrohe,, Instagram pavolhabera

DISKUSIA