Fantázia Slovákov nemá hraníc: FOTO Nový bicykel pre Cavendisha aj Dzurindov comeback!

Peter Sagan
Peter Sagan

BRATISLAVA – Slováci stále cítia krivdu voči Petrovi Saganovi a len ťažko hľadajú spôsob, ako prijať jeho vylúčenie z Tour de France.

Pretekárska jury diskvalifikovala dvojnásobného majstra sveta za to, že mal spôsobiť pád Brita Marka Cavendisha v záverečnom špurte utorkovej 4. etapy.

Na znak protestu proti rozhodnutiu pretekárskej jury nemecká stajňa Bora- Hansgrohe pred štartom nasledujúcich etáp umiestnila pred tímový autobus spolu so strojmi ostatných jazdcov, ktorí v pretekoch pokračujú, aj Saganov bicykel značky Specialized. Ten by mal byť pred autobusom až do konca TdF.

Mladší z bratskej dvojice Saganovcov už v dejisku pretekov nie je, v stredu odcestoval do svojho bydliska v Monaku. Na radikálne a medzitým aj rozporuplné rozhodnutie sa zniesla vlna kritiky nielen od fanúšikov, ale i z radov súčasných i bývalých cyklistov a funkcionárov. Saganov tím Bora sa snažil zvrátiť verdikt protestom na Medzinárodnú cyklistickú federáciu (UCI) i Športový arbitrážny súd (CAS), no neúspešne.

Vynaliezaví Slováci vyjadrujú Petrovi podporu aj prostredníctvom sociálnych sietí. Internet doslova zaplavili najrôznejšie obrázky, ktoré reagujú na diskvalifikáciu Tourminátora a okrem iného zosmiešňujú aj Marka Cavendisha. Žiaľ, aj slovenských politikov.


Tagy: Peter Sagan Mark Cavendish

Zdroj:
športky
Foto:
SITA, Facebook Zomri, Ľegrácie Janka Francisciho v utorok

DISKUSIA