VIDEO Krutá rana osudu: Po Saganovi skončil na Tour de France ďalší hviezdny cyklista!

Geraint Thomas
Geraint Thomas

NANTUA - Britský cyklista Geraint Thomas (Sky) nedobrovoľne opustil pelotón Tour de France po páde v mimoriadnej náročnej 9. etape s cieľom v Chambéry.

Víťaz úvodnej časovky v Düsseldorfe a prvý nositeľ žltého dresu pre lídra pretekov Thomas spadol v zjazde z Col de la Biche približne 100 km pred cieľom.

Thomasovi patrila v celkovom priebežnom poradí druhá priečka za jeho krajanom aj tímovým kolegom Christopherom Froomom, za ktorým zaostával iba o 12 sekúnd. Tím Sky potvrdil, že Thomas si zlomil pravú kľúčnu kosť a ihneď po incidente zamieril do nemocnice. Elitné britské družstvo pokračuje na TdF s 8 mužmi.

Tridsaťjedenročný rodák z waleského Cardiffu Thomas síce až do 5. etapy na TdF 2017 nosil na sebe žlté tričko, ale zároveň si aj vybral veľkú dávku smoly. Hneď niekoľkokrát sa ocitol po pádoch na zemi, napríklad aj v sobotu počas 8. etapy s cieľom v Station des Rousses, keď nevybral jednu zo zákrut a preletel cez riadidlá bicykla.

Thomas nemal šťastie ani na májovom podujatí Giro dˇItalia, kde spadol po kontakte so zle zaparkovanou policajnou motorkou. Informoval o tom web Cyclingnews.


Tagy: Geraint Thomas

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA; Video: Youtube

DISKUSIA