Cibulková je znechutená zo Slovenska! Prídeme o ďalšiu osobnosť, zvažuje odchod do zahraničia

Dominika Cibulková s dlahou na ruke
Dominika Cibulková s dlahou na ruke

BRATISLAVA - Slovenská tenistka Dominika Cibulková je najúspešnejšou tenistkou v histórii našej krajiny. Najväčšie úspechy vo svojej kariére dosiahla práve minulú sezónu, keď vyhrala štyri turnaje vrátane Turnaja majsteriek v Singapure a posunula sa na štvrté miesto v rebríčku WTA. O úspechoch, sponzoroch, ale aj mimošportových aktivitách najnovšie prehovorila pre magazín Forbes.

Úspešná tenistka prezradila, že po úspechoch na turnajoch sa zvýšil záujem o spoluprácu zo strany rôznych firiem. Okrem reklamných aktivít vyžadujú od piešťanskej rodáčky účasť na firemných večierkoch. "Prednesiem tam motivačný príhovor pre zamestnancov. A mimochodom, o ten je medzi firmami čoraz väčší záujem. Mňa to baví, chcela by som ich robiť aj viac, ale keďže veľa cestujem, býva problém zladiť termíny," povedala a pokračovala: "Prebieha to formou dialógu a rozhovor trvá asi hodinu. Dopredu viem okruh otázok, ale nejako zvlášť sa nepripravujem, veď rozprávam o svojom živote," vysvetlila.


Motivačné prejavy by mohli byť jednou z aktivít, ktoré by mohla vykonávať po skončení aktívnej hráčskej kariéry. "Napadlo mi to. Môj úspech ľudí zaujíma. Možno by som si ročne stanovila presný počet vystúpení, ktoré urobím, a tie by sa predávali. Ale je ťažké hovoriť, čo bude po kariére. Často dostávam otázku, či si otvorím tenisovú akadémiu. No nemôžem povedať ani áno, ani nie. Trénerku však zrejme robiť nebudem. Alebo sa ma pýtajú, či sa pustím do biznisu s módou. Mám ju veľmi rada, ale mám triezve oči. Na Slovensku je malý trh a presadiť sa vo svete by bolo veľmi nákladné," povedala.

Reč bola aj o peniazoch. Je známe, že Dominika Cibulková si počas kariéry prišla na veľké peniaze. Konkrétne z prize money zarobila 11 miliónov dolárov. Ale ako to je so sponzorskými príjmami? "Hovorí sa a myslím, že to aj tak vychádza, že na reklamách si špičkový tenista v priemere zarobí asi ešte raz toľko," povedal jej manžel Michal Navara a Dominika s tým súhlasí. "Sú však tenisti, ktorí si povedia, že hrajú najmä pre peniaze. Presne si rátajú, kde, koľko a za čo zinkasujú. Možno som špecifická, ale mne sa veľakrát stane, že ani neviem, akú sumu si na turnaji zarobím," dodala. 


​Inak tomu nebolo ani vo finále Turnaja majsteriek. Avšak tam už išlo v rozhodujúcom zápase o sumu milión dolárov! "Najskôr sme si to neuvedomovali, ale prišiel kamarát, že chalani, veď to je zápas o milión dolárov. Radšej sme o tom pred Dominikou nepovedali ani slovo," prezradil Michal. Dominika Cibulková sa však na kurte chová úplne profesionálne: "Ja sa tým ani nechcem nechať vyrušovať. Je pravda, že finalistka brala milión, víťazka dva. Ja som si to neuvedomila ani po zápase, len som sa tešila, aký veľký turnaj som vyhrala."

S veľkými zárobkami však prichádzajú aj vysoké dane. Preto sa mnohí športovci sťahujú do krajín s daňovými úľavami. Dominika medzi nich nepatrí, avšak povedala, že nad touto možnosťou začala uvažovať. "Prize money sa dania v krajine, kde sa turnaj hrá a doma zdaním len peniaze z reklamy či zo sponzoringu. Stále sa to dalo nejako zvládnuť. Lenže teraz nad zmenou vážne rozmýšľam. Nechcem hovoriť presné čísla, ale budú mi vychádzať strašne vysoké odvody na zdravotné a sociálne poistenie," posťažovala si a dodala: "Najradšej by som mala trvalý pobyt na Slovensku, ale za týchto podmienok musím uvažovať aj nad alternatívou."


Tagy: Dominika Cibulková

Zdroj:
športky
Foto:
TASR

DISKUSIA