VIDEO Rybáriková ako prvá Slovenka do semifinále Wimbledonu: V rebríčku ju čaká výrazný skok

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková
Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková

WIMBLEDON - Magdaléna Rybáriková sa ako prvá slovenská tenistka v histórii prebojovala do semifinále dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Vo štvrťfinále si na tráve All England Clubu poradila s nasadenou dvadsaťštvorkou Američankou CoCo Vandewegheovou hladko 6:3, 6:3. V dueli o postup do finále nastúpi vo štvrtok proti turnajovej štrnástke Španielke Garbine Muguruzovej Blancovej, s ktorou má vyrovnanú bilanciu 2:2.

Na trávnatom povrchu ju však v roku 2015 v Birminghame zdolala hladko v dvoch setoch. Rybáriková napodobnila Miloslava Mečířa, ktorý v roku 1988 ešte za éry ČSSR doposiaľ ako jediný Slovák postúpil medzi elitné singlové wimbledonské kvarteto. Dominika Cibulková bola vlani i v roku 2011 vo štvrťfinále rovnako ako Daniela Hantuchová v roku 2002. Rybáriková má už istú prémiu 550.000 libier pred zdanením a 780 bodov do svetového rebríčka WTA. V jeho onlajn vydaní sa posunula už na 33. miesto. Jej kariérnym maximom je zatiaľ 31. priečka.

   
Rybáriková si vylepšila tohtoročnú singlovú bilanciu na tráve už na 18:1. Bývalá finalistka wibledonskej juniorky v júni triumfovala na turnajoch ITF v Ilkley aj v Surbitone… Na podujatí WTA v Nottinghame postúpila až do semifinále, kde podľahla Britke Johanne Kontovej. Ešte v marci bola Rybáriková pritom až na 453. priečke počítačového poradia a za sebou mala operácie pravého kolena i ľavej ruky. 


Tagy: Magdaléna Rybáriková

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR; Video: Youtube

DISKUSIA