Veľká legenda už vraj v NHL končí: Jágr dostal degradačné ponuky, ktoré nechce

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

FLORIDA - Trh s voľnými hráčmi je už dávno otvorený, no Jágr sa so žiadnym novým tímom nedohodol. Najväčším strašiakom je vysoký vek a predpoklad, že už nebude zbierať toľko bodov ako v minulosti. Jágrov bývalý osobný tréner Marian Jelínek síce schopnosti českej legendy nespochybňuje, no jeho budúcnosť v NHL nevidí vôbec ružovo.

Jaromír Jágr s hokejom seknúť nehodlá. Sám opakovane hovoril, že bude hrať, kým mu bude slúžiť telo. Cieľovú pásku zatiaľ nevidí ani Jelínek: "Koniec kariéry sa určite konať nebude. Jarda bude hrať ďalej. Neviem ale, či to bude v NHL. Aby som bol úprimný, myslím si, že už bude hrať inde ako v zámorí."

Aj keď ponuky od tímov NHL prichádzajú, niektoré sú nehodné mena takého velikána. "Podľa mojich informácií už nejaké ponuky prišli, neboli ale také, aké by si predstavoval. Finančná čiastka bola možno až degradačná. Jarda má určitú hranicu, či už z hľadiska pozície v tíme alebo času na ľade, ktorá zamedzila uskutočneniu dohody. Myslím, že nejaké ponuky ešte prídu," povedal Jelínek v rozhovore pre Sport.cz.

I keď je Jágr hokejovým veteránom, ktorý už zrejme veľa bodov nenazbiera, stále má veľké využitie ako líder kabíny a dal by sa na ňom postaviť aj marketing. "Pokiaľ od neho oddelíte meno Jaromír Jágr, tak vnímate, že moc šancí už by v NHL nedostal. Otázne je, či ho budú chcieť využiť z hľadiska marketingu a už od neho nebudú čakať extrémny bodový prínos. Na Floride si to svoje uhral, no teraz je zase o rok starší," dodal.


Tagy: Jaromír Jágr Marian Jelínek

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Foto:
nhl.com

DISKUSIA