Sagan po vylúčení v úlohe zabávača: Tieto FOTO majstra sveta nemajú chybu!

Peter Sagan
Peter Sagan

PARÍŽ - Slovenský cyklista Peter Sagan sa po vylúčení z Tour de France vráti do pelotónu na pretekoch BinckBank Tour, ktoré mali doteraz meno Eneco Tour, na cestách v Beneluxe. Etapové podujatie je na programe od 7. do 13. augusta.

Ako pozvánku na jeho ďalšie súťažné vystúpenie zvolil dvojnásobný majster sveta dvojicu fotiek, v ktorých vtipne odkazuje na populárny americký seriál "Stranger Things". "Pripravený na pretekanie hore nohami," napísal k popisu na svojom Facebooku. 

Ako informoval portál Velonews, Sagan sa po BinckBank Tour vyberie do Kanady, kde absolvuje GP Quebecu a Montrealu (8. a 10. septembra). Následne by sa mal predstaviť v nórskom Bergene, kde bude 24. septembra obhajovať titul majstra sveta.

Dvadsaťsedemročný jazdec stajne Bora-Hansgrohe sa s najväčšou pravdepodobnosťou nezúčastní na majstrovstvách Európy ani na španielskej Vuelte. To uviedol aj športový riaditeľ tímu Patxi Vila, ktorý povedal, že Sagan v žiadnom prípade nenahradí jednu Grand Tour druhou.

Sagan musel zmeniť svoj letný program po tom, ako skončil na tohtoročnej Tour de France. Jury pretekov ho diskvalifikovala za to, že mal spôsobiť pád Brita Marka Cavendisha v záverečnom špurte 4. etapy. Deň predtým vyhral 3. etapu.


Tagy: Peter Sagan

Zdroj:
športky, TASR
Foto:
bora-hansgrohe.com

DISKUSIA