Sagan sa vracia tam, kde začala rozprávková éra Tourminátora: Nikdy nezabudnem!

Peter Sagan
Peter Sagan

VARŠAVA - Slovenský cyklista Peter Sagan sa predstaví už na pretekoch Okolo Poľska, ktoré sa uskutočnia od 29. júla do 4. augusta. Na tomto podujatí triumfoval v roku 2011.

Následne bude Tourminátor súťažiť na pretekoch BinckBank Tour, ktoré mali doteraz meno Eneco Tour, na cestách v Beneluxe (7. - 13. augusta). Dvojnásobný majster sveta sa potom vyberie do Kanady, kde absolvuje GP Quebecu a Montrealu (8. a 10. septembra). Následne bude štartovať v nórskom Bergene, kde bude 24. septembra obhajovať titul majstra sveta.

"Aj keď od mojej poslednej účasti na Okolo Poľska uplynulo už šesť rokov, nikdy nezabudnem ako som sa cítil v roku 2011, keď som po prvýkrát stál v Krakove na pódiu v žltom drese. Bolo to moje prvé celkové víťazstvo na veľkých pretekoch a jeden z najlepších momentov v kariére mladého jazdca. Som rád, že sa tento rok vrátim a teším sa na zaujímavé preteky! Vidíme sa o dva týždne v Krakove!" uviedol Sagan pre oficiálny web podujatia.

 

Although six years passed since my last participation at the Tour de Pologne, I will never forget how I felt in 2011 when I stood on the final podium in Krakow with the yellow jersey. It was my first overall victory in a major stage race and one of my best moments as a young rider. I'm happy to announce that I will be back for the 2017 edition and I look forward to an exciting week of racing in Poland. See you in Krakow in two weeks! Aj keď od mojej poslednej účasti na Okolo Poľska uplynulo už šesť rokov, nikdy nezabudnem na ten pocit, keď som po prvýkrát stál V Krakove na pódiu v žltom drese. Bolo to moje prvé celkové víťazstvo na veľkých pretekoch a jeden z najlepších momentov z čias, keď som bol mladší. Som rád, že sa tento rok vrátim a teším sa na zaujímavé preteky! Vidíme sa o dva týždne v Krakove! Chociaż od mojego ostatniego występu w Tour de Pologne minęło już sześć lat, to nigdy nie zapomnę jak się czułem w 2011 roku stojąc na podium w Krakowie w żółtej koszulce. Było to moje pierwsze zwycięstwo w klasyfikacji generalnej ważnego, etapowego wyścigu i jedno z najpiękniejszych przeżyć dla młodego kolarza. Z ogromną radością mogę ogłosić, że wystartuję w tegorocznej edycji Tour de Pologne i nie mogę się doczekać fascynującego tygodnia w Polsce. Do zobaczenia za dwa tygodnie w Krakowie!

Príspevok, ktorý zdieľa Peter Sagan (@petosagan),


Tagy: Peter Sagan Okolo Poľska

Zdroj:
TASR, športky, instagram
Foto:
Facebook - Peter Sagan

DISKUSIA