Do rozhodcov na Tour sa pustil aj šéf tímu Cannondale: Sú nekompetentní alebo zaujatí!

Jonathan Vaughters
Jonathan Vaughters

LACAVE - Medzinárodná cyklistická únia (UCI) zrušila tresty pre Kolumbijčana Rigoberta Urana z tímu Cannondale-Drapac a Novozélanďana Georgea Bennetta z LottoNL-Jumbo za nepovolené prevzatie fľaše a zásobovanie v dvanástej etape pretekov Tour de France.

Pôvodne dostali obaja cyklisti od rozhodcov 20-sekundovú penalizáciu po dojazde štvrtkovej etapy. Urana a Bennetta potrestali za prevzatie fľaše a zásobovanie v záverečných kilometroch dvanástej etapy, čo nie je podľa pravidiel UCI dovolené.


Šéf tímu Cannondale-Drapac Jonathan Vaughters však ostro vystúpil voči tomuto verdiktu, keďže rovnaký prehrešok Francúza Romaina Bardeta ostal nepovšimnutý aj napriek tomu, že zábery jasne preukázali porušenie pravidla aj v jeho prípade.  

"Myslím si, že Philip Marien urobil v tomto prípade nekompetentné alebo zaujaté rozhodnutie. Príde mi to tak, že rozhodcovia sú celkovo nekompetentní," posťažoval sa pre portál cyclingnews.

UCI sa napokon rozhodla zvrátiť rozhodnutie rozhodcov a ponechať pôvodné výsledky štvrtkovej etapy v platnosti. Uran je v celkovom poradí Tour de France na štvrtej pozícii so stratou 55 sekúnd na lídra Fabia Arua, Bennettovi patrí deviata priečka s viac ako štvorminútovou stratou. Informovala agentúa AP. 

"Som neuveriteľne prekvapený z rozhodnutia UCI, že zrušila penalizáciu. Chcem povedať, že klobúk dole a zároveň odkazujem, že ďakujeme. Ešte nikdy som nezažil, aby UCI takto zmenila rozhodnutie," dodal Vaughters.
 

 


Tagy: Tour de France Jonathan Vaughters

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
youtube

DISKUSIA