Veľký úspech slovenskej tenistky: Čepelová zakončila ťaženie v Budapešti celkovým triumfom!

Jana Čepelová ovládla turnaj v BudapeštiJana Čepelová ovládla turnaj v Budapešti Zdroj: hungarianprocircuit.com

BUDAPEŠŤ - Slovenská tenistka Jana Čepelová nasadená ako štvrtá zvíťazila za 86 minút 6:4, 6:3 nad Dankou Koviničovou z Čiernej Hory v sobotňajšom finále dvojhry na turnaji ITF v Budapešti (dotácia 100 000 USD, antuka vonku). Podujatím prešla s bilanciou 10:0 na sety. Dvadsaťdvaročná Koviničová figuruje na 125. mieste v singlovom renkingu WTA, ale už bola aj na 46. priečke, čiže o štyri pozície vyššie, ako je osobný rekord jej aktuálnej premožiteľky.

"Veľmi sa teším, že som vyhrala turnaj. Celý týždeň som si užívala zápasy a hralo sa mi dobre," uviedla Čepelová.

Dvadsaťštyriročná Košičanka Čepelová, 91. v hodnotení k 3. júlu, sa raduje zo svojej prvej seniorskej singlovej trofeje od sezóny 2013, keď sa presadila na "75-ke" v Dubaji v SAE. Celkovo teraz má na konte 6 primátov vo dvojhre pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Pravda, v ostatných rokoch to prevažne skúša na podujatiach Tenisovej asociácie žien, resp. na grandslamových turnajoch. V roku 2014 bola vo finále prestížnej akcie WTA na zelenej antuke v americkom Charlestone.

Zverenkyňa Martina Zathureckého Čepelová sa budúci týždeň predstav na turnaji WTA na antuke v rumunskej Bukurešti. V online poradí stále figuruje práve na 91. poste.

Jana Čepelová (SR-4) - Danka Koviničová (Č. Hora) 6:4, 6:3 za 86 minút

Viac o téme: Jana Čepelová Danka Koviničová