Štvorkajak s ďalším úspechom: V mimoriadne dramatických pretekoch získali bronz!

Slovenský štvorkajak v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor LinkaSlovenský štvorkajak v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka Zdroj: TASR-Michal Svítok

PLOVDIV - Slovenský štvorkajak v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka vybojoval bronzovú medailu v K4 1000 m na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v bulharskom Plovdive. Zlato získali skvelým záverom Španieli, o strieborných medailách pre Poliakov na úkor Slovákov rozhodol až fotofiniš a po dôkladnom zmeraní iba 8 tisícin sekundy.

V mimoriadne dramatických pretekoch trio Španielsko, Slovensko a Poľsko sa už po polovici trate oddelilo od ostatnej konkurencie. O medailách bolo prakticky rozhodnuté, nie však o ich lesku. V záverečných 200 m napokon dokázali najviac zrýchliť Španieli a došli si po európsky titul. Poliaci a Slováci na prvý pohľad v rovnakom čase preťali cieľový priestor špičkou svojho kajaka. Finále v K4 1000 m sa konalo za daždivého počasia. V súčte európskych šampionátov v rýchlostnej kanoistike je to 45. medaila pre Slovensko. Aktuálna slovenská bilancia je 17 zlatých - 16 strieborných - 12 bronzových medailí.

Slováci už v sobotu získali na polovičnej a po novom aj olympijskej trati K4 500 m striebro a potvrdili viacročnú príslušnosť k absolútnej svetovej špičke. Pred rokom na ME v Moskve boli slovenskí reprezentanti v K4 zlatí na 1000 m a strieborní na 500 m.

Finále bolo jedinou jazdou v K4 na 1000 m v Plovdive, pre nízky počet prihlásených lodí sa rozjazdy ani semifinálové jazdy neuskutočnili. V tejto tradičnejšej disciplíne pre štvorkajaky, ktorá však už od Tokia 2020 nebude olympijská, sú Myšák, Vlček, Tarr a Linka aj majstri sveta z Milána 2015 a tiež strieborní medailisti z OH 2016 v Riu de Janeiro.

MUŽI

A-finále - K4 1000 m: 1. Španielsko (Francisco Cubelos, Javier Cabaňín, Marcus Walz, Iňigo Peňa) 2:54,374, 2. Poľsko (Martin Brzezinski, Rafal Rosolski, Bartosz Stabno, Norbert Kuczynski) 2:54,658, 3. Slovensko (Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka) 2:54,666, 4. Česko 2.56,734, 5. Nemecko 2:56,878, 6. Bielorusko 2:58,106.

Viac o téme: Juraj Tarr Erik Vlček Denis Myšák Tibor Linka